Пал Шмітт

Матеріал з Вікіцитат
Пал Шмітт
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Пал Шмітт (угор. Schmitt Pál; 13 травня 1942, Будапешт) — угорський політик і фехтувальник, президент Угорського олімпійського комітету (з 1989 року). Обіймав посади президента Угорщини (2010—2012), спікера парламенту Угорщини (травень — серпень 2010 року) і віце-голови Європарламенту (2009—2010).

Цитати[ред.]

  •  

«На мою думку, докторська дисертація і функція президента - це не пов'язані між собою речі, хоча багато хто вважає саме так. Важливо, аби люди вірили в інститут президентства, відчували його міць і те, що саме я представляю країну, як це передбачено конституцією». — про те, що не подаватиме у відставку через звинувачення у плагіаті в інтерв'ю угорському суспільному телебаченню Президент Угорщини не піде у відставку через плагіат (31 березня 2012 року)

  •  

«У ситуації, коли моя особиста справа не об’єднує угорців, а радше розділяє націю, вважаю своїм обов’язком відмовитися від мого президентського мандату». — про рішення піти у відставку в угорському парламенті Плагіат став причиною відставки президента Угорщини (3 квітня 2012 року)

  •  

«Я пропонуватиму, аби вступна частина основного закону спиралася на засади християнства та ідеї корони святого Стефана (засновника Угорського королівства) – загальний символ європейськості угорців та цінностей Європи. Конституція уособлює собою не лише улягання правових законів і норм. Це також узагальнена системи суспільних цінностей, головна норма моралі нації». — про обґрунтування необхідності ухвалення нової конституції, яка сприятиме примиренню в суспільстві і новому осмисленню його головних моральних засад Плагіат став причиною відставки президента Угорщини (3 квітня 2012 року)

  — політолог Урсула Сомсейд
  •  

«Рішення президента у цілому заспокоїть громадську думку, від цього виграє також міжнародний авторитет Угорщини. Чинна влада зведе свої втрати до мінімуму... Але найбільші козирі збереже на руках опозиція, котра ще довго вказуватиме своїм опонентам на чолі з прем’єром на цю провальну справу з плагіатом».». — про наслідки відставки Пала Шмітта Плагіат став причиною відставки президента Угорщини (3 квітня 2012 року)

  — експерт з політичних питань національного «Прогресивного інституту» Ґабор Філіпов

Примітки[ред.]