Перейти до вмісту

Павлик Михайло Іванович

Матеріал з Вікіцитат
Павлик Михайло Іванович
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Михайло Іванович Павлик (1853–1915) — український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ. Разом з Іваном Франком 1890 року створив Русько-українську радикальну партію.


  • Хто знає минувшину Павлика, його бідоту, у якій доля судила йому життя, та слабе його здоровлє, той зрозуміє, яка гірка дійсність лежить у сіх словах.
Павлик потерпів за правду, але, хоч як тяжкі були незгоди, вони не зломили сильного духа і його волі, він остався вірним своїм ідеалам. За тую вірність і за його щирість до народнього діла, за його любов і до «найменьших» братів, як і за безутомний і довголітній труд в Науковому Товариства ім. Т. Шевченка, належиться йому подяка і пошана і від нашого товариства.
Але одною тілько пошаною ще не сповнило б товариство свого патріотичного обов'язку. Вважаючи на велику бідоту та на слабке здоровля Павлика, мусить Товариство ще й про те дбати, щоб много заслужений член його хоч останні роки життя свого прожив без голоду і холоду. Чоловік, що жертвував ціле своє життя для добра свого народу, має повне право на його вдячність у преклонних літах своїх: достойний бо робітник нагороди своєї…
 — лист Івана Пулюя з Праги до Виділу НТШ у Львові[1]

Примітки

[ред.]
  1. Аксіоми для нащадків. Українські імена у світовій науці: Зб. нарисів / Упоряд. і передм. О. К. Романчука. — Л. : Львівська істор.-просвіт. організ. «Меморіал», 1992. — С. 50-51