Обговорення Вікіцитат:Jimbo Wales. Statement of principles

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Додаток. Адаптація до Вікіцитат. Обговорення[ред.]

Джіммі Вейлз не робив адаптації цих принципів до Вікіцитат. Я починаю таку адаптацію, яку, після обговорення, маю намір надати на розгляд засновнику Вікіпедії для затвердження.

Деякі з пояснень і коментарів пізніше будуть більш повно розкриті як правила Вікіцитат. Наскільки мені відомо, правил Вікіцитат ще немає навіть у англійському розділі, ці кроки зараз є піонерськими.

  1. Успіх Вікіпедії цілком визначається нашим відкритим співтовариством. Для цитат першим принципом є не НТЗ, а точність. Неодмінно має бути точний оригінал цитати. Цитати українською мовою не потребують перекладу, при необхідності можуть бути пояснення чи словничок. Якщо у оригіналі цитата українською мовою має діалектні чи орфографічні властивості, вони мають бути точно відтворені тут. При можливості, надавати скан оригіналу на Сховище чи у Вікіпедію, наприклад 1, 2, 3.
  2. Новачки завжди вітаються — без коментарів.
  3. «Ви можете редагувати цю сторінку прямо зараз» — без коментарів.
  4. Всі технічні зміни повинні здійснюватися поступово і бути оборотними — без коментарів.
  5. Відкрита і вільно поширювана природа ліцензійних угод — без коментарів.
  6. Вікіпедія — це енциклопедія. Доповнити, Вікіцитати — це частина і засіб енциклопедії. За ідеєю, усі цитати Вікіпедії мають бути у Вікіцитатах. Скільки є прикладів, коли знищуються величезні архіви, наприклад, про знищення архіву Moscow news свідчать посилання c, k, w. Знищена згадувана тут «Энциклопедия Зарубежной России», ось залишки. Звідси Критерії значимості у Вікіцитатах.
  7. З будь-ким, у кого є скарга, потрібно поводитися з найвищим ступенем поваги і визнання його гідностей — без коментарів.
  8. Дипломатія є поєднання щирості і ввічливості, Diplomacy consists of combining honesty and politeness — без коментарів.

Юрій Дзядик в) 19:20, 4 березня 2018 (UTC).Відповісти[відповісти]