Мащенко Микола Павлович

Матеріал з Вікіцитат
Мащенко Микола Павлович
Стаття у Вікіпедії

Мико́ла Па́влович Ма́щенко (нар. 1929) — український кінорежисер, сценарист, письменник. Представник хвилі «українського поетичного кіно».

Цитати[ред.]

  • Романтизм — могутня сила. Найнебезпечніше митцю відійти від самого себе. Буває, схопиш щось — і щось народилося від побаченого. Можна зняти кадр під впливом емоцій, але він залишиться чужим. Тому треба бути самим собою в кожному кадрі, у кожному епізоді. Бо митець тим і ціниться, наскільки він є справжнім
  • Гармонія — робота режисера й актора. Найголовніше — це робота актора, режисера й оператора. Бо, врешті-решт, на екрані залишається актор — представник групи, який має донести все те, заради чого працював весь наш колектив.
  • Найнебезпечніше митцю відійти від самого себе. Буває, схопиш щось, побачиш, щось народилось від того,що по— бачив, щось переробив, знявши той чи інший кадр не так, як душа підказувала колись, інакше. Можна зняти кадр під впливом, але він залишиться чужим. Тому треба митцеві берегти в собі самого себе, бути самим собою в кожному кадрі, кожному епізоді, в кожному вирішенні. Бо митець тим і ціниться, наскільки він є справжнім. А це не те, що про нас говорять, що пишуть. Ми кожним кадром, кожним фільмом малюємо свої автопортрети.

Джерела[ред.]