Перейти до вмісту

Мартинова Пелагія Василівна

Матеріал з Вікіцитат
Пелагія Мартинова
Стаття у Вікіпедії

Пелагія Василівна Мартинова (8 вересня 1900 — 21 вересня 1967) — радянська діячка сільського господарства, Героїня Соціалістичної праці.

Цитати

[ред.]
Про посуху 1946 року
  •  

Прикро було за працю, що вона може пропасти даром. Але що наша праця, — посуха несла шкода колгоспу, всій державі! Було так боляче, що, здається, сльозами своїми напоїла б висохлу, потріскану від спеки землю![1]

 

Обидно было за труд, что он может пропасть даром. Но что наш труд, — засуха несла вред колхозу, всему государству! Было так больно, что, кажется, слезами своими напоила бы высохшую, потрескавшуюся от зноя землю!

У відповідь на нагороду званням Героя Соціалістичної Праці
  •  

Все життя своє, день за днем, перебрала я сьогодні в пам'яті. І дитинство своє згадала і заміжжя. Були світлі, добрі дні. Але такої великої радості, як сьогодні, я ще не знала… Хочеться працювати більше і краще, — і скільки не зроби, все здається мало, щоб віддячити за таку велику турботу про мене, про всіх таких простих, як я, людей[2].

 

Всю жизнь свою, день за днем, перебрала я сегодня в памяти. И детство свое вспомнила и замужество. Были светлые, хорошие дни. Но такой большой радости, как сегодня, я еще не знала… Хочется работать больше и лучше, — и сколько ни сделай, все кажется мало, чтобы отблагодарить за такую большую заботу обо мне, обо всех таких простых, как я, людях.

Примітки

[ред.]
  1. Шолохов Слово о Родине (ru). Фундаментальная электронная библиотека "Русская литература и фольклор". Процитовано 25.10.2021.
  2. Шолохов Слово о Родине (ru). Фундаментальная электронная библиотека "Русская литература и фольклор". Процитовано 25.10.2021.