Перейти до вмісту

Лу Андреас-Саломе

Матеріал з Вікіцитат
Лу Андреас-Саломе
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Лу Андреас-Саломе (нім. Lou Andreas-Salomé; 12 лютого 1861 — 5 лютого 1937) — німецькомовна письменниця німецько-російського походження, філософиня, психотерапевтка-психоаналітикиня, культурна діячка кінця XIX — початку XX століття. Лишила значний слід у житті й творчості Ніцше, Фройда й Рільке. Відзначена на Поверху спадщини Джуді Чикаго.

Цитати

[ред.]
 •  

Про Ніцше можна сказати, що він насправді нічого не відчував зовні: усі його переживання були настільки внутрішніми, що виявлялися лише в розмові, устному переказі та в думках про його творчість. [1]

 •  

Дивно, що з нашими розмовами ми мимоволі дійшли до тих прірв, до тих запаморочливих точок, куди колись піднялися самі, щоб подивитися на глибину. Ми завжди обирали стежки серн, і якби хтось почув нас, то подумав би, що слухає розмову двох демонів.[2]Про дружбу з Ніцше.

 •  

Якщо я дозволю моїм думкам блукати, я не знаходжу їх. Зрештою, найкраща з них — це смерть.[3]

 •  

Тільки той, хто повністю залишається собою, може з часом залишитися об'єктом любові, тому що тільки він здатний символізувати життя для іншого, відчувати себе таким.

 •  

Наша вірність — це більше сила звички, ніж сила почуттів.

 •  

Релігія - це мрія людства про щастя.

Про Андреас-Саломе

[ред.]
 •  

Вона була незвичайною людиною, це відразу видно. Вона володіла даром проникати в чужу думку... Я ніколи за своє довге життя не зустрічала нікого, хто б розумів мене так швидко, добре і так повно, як Лу. Вона мала надзвичайно сильну волю й насолоду перемагати чоловіків. Вона могла спалахнути, але лише на мить і з дивно холодною пристрастю. Вона завдала мені болю, але вона також дала мені багато.

  — Поуль Б’єрре
 •  

Лу прониклива, як орел, і смілива, як лев… Вона приїжджає до мене після Байройта, а восени ми разом переїжджаємо до Відня. Ми будемо жити в одному будинку і працювати разом; вона підготовлена найдивовижнішим чином для мого способу мислення та мислення. Дорогий друже, ти, безперечно, робиш нам обом честь, тримаючи поняття любовного роману подалі від наших стосунків. Ми друзі, і я вважаю цю дівчину та цю довіру до мене святими. – До речі, у неї неймовірно впевнений і гучний характер.

  — Поль Рі: Лист до друга композитора Петера Гаста
 •  

Останні 25 років життя цієї незвичайної жінки були присвячені психоаналізу, в який вона внесла цінну наукову роботу і яким вона також займалася. Я не скажу багато, якщо визнаю, що ми всі відчули велику честь, коли вона приєдналася до лав наших співробітників і товаришів по кампанії... Моя дочка [Анна], яка була з нею знайома, почула її жаль, що вона покинула психоаналіз. не зустрічав, коли вона була молодою. Звісно, тоді їх не було…

  — Зигмунд Фрейд: Некролог для Лу Андреас-Саломе

Примітки

[ред.]
 1. PLHÁKOVÁ, Alena. Dějiny psychologie. 1. vyd. [s.l.] : Grada, 2006. ISBN 80-247-0871-X. S. 66
 2. Dalle Memorie di Lou Andreas-Salomé, citato in Leone Traverso, Sul "Torquato Tasso" di Goethe e altre note di letteratura tedesca. Pubblicazioni dell'Università di Urbino, serie di Lettere e Filosofia, vol. XIX, Argalìa Editore, Urbino, 1964, p. 287.
 3. "Моя сестра, моя дружина: біографія Лу Андреас-Саломе" - с. 300, Heinz Frederick Peters - Norton, 1974, ISBN 0393007480, 9780393007480 - 320 с.