Перейти до вмісту

Ребет Лев

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Лев Ребет)
Лев Ребет
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Лев Ребет — український політичний діяч.

Цитати

[ред.]
  •  

Здібність чуттєво прикрашати і уявою позолочувати життя дає віру, малює перспективу майбутнього, що буде продовженням легендарного минулого.

  Теорія нації
  •  

Не пов'язані між собою переживання і змагання це розпорошена енергія, що тільки в стані взаємного впливу здібна посилюватися, відновлюватися та існувати.

  Теорія нації
  •  

Мова, пісні, музика, право, вірування і т. д. — все це вияви окремого духу кожного народу, і кожний народ має своєю творчістю виконати певну функцію у світі.

  Теорія нації
  •  

Культура, що завжди плекається в атмосфері означення ієрархії вартостей, нетолерантна. Віра в означені вартості наказує їх накидати всім і не дозволяє нехтувати ними. Тільки сильна і багата культура дозволяє на певні малі відміни, але лише тоді, коли ці відміни не підважують провідних правд. Релятивізм в основних справах культури знаменує її розпад.

  Теорія нації
  •  

В наш час, попри культуру, в гру входить ще цивілізація, тобто цілокупність технічних і організаційних уряджень і уладів. Вплив цих двох чинників різний, і цивілізаційний період культури — це початок її кінця.

  Теорія нації
  •  

Хоч нація здається об'єктивною, від індивідуальних переживань незалежною інституцією, в дійсності за своєю внутрішньою структурою і вона є функцією, переживанням. Вона живе, постає і розвивається серед людей і разом з людьми відроджується все наново в кожному поколінні. Вся культура і традиція, увесь досвід надбання минулого втримуються внаслідок все заново здійснюваного переживання, перейняття, підтвердження кожним новим поколінням. Тільки цією дорогою втримується тяглість нації крізь сторіччя і тільки абстрагуючись від складу окремих людей, що перед величчю нації зовсім непомітні, вона може здаватися об'єктивною, від одиниць незалежною якістю.

  Теорія нації

Джерела

[ред.]
  • Лев Ребет. Теорія нації. — Мюнхен: Сучасна Україна, 1955.