Латиніна Лариса Семенівна

Матеріал з Вікіцитат
Латиніна Лариса Семенівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Лариса Семенівна Латиніна (при народженні Дирій, нар. 27 грудня 1934, Херсон[1] ) — дев'ятиразова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики. З 1964 по 2012 роки була володаркою найбільшого числа олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор — 18 (9 золотих, 5 срібних, 4 бронзових). В 1966-77 роках Лариса Латиніна (Дирій) була старшим тренером жіночої збірної команди СРСР.

Цитати[ред.]

  •  

Коли спортсмен намагається піти непереможеним, хоча ще може щось дати спорту, людям, — він відступає. Зовні це мужність — пішов у розквіті сил. По суті, це боягузтво: боїться програти. — «Рівновага»

 

Когда спортсмен старается уйти непобежденным, хотя еще может что-то дать спорту, людям, — он отступает. Внешне это мужество — ушел в расцвете сил. По существу, это трусость: боится проиграть.[2]

  •  

Чемпіона перевершить той, хто перевершить його тренування. — «Гімнастика крізь роки»

 

Чемпиона превзойдёт тот, кто превзойдёт его тренировки.[2]

  •  

Любіть не себе в спорті, а спорт в собі. — «Гімнастика крізь роки»

 

Любите не себя в спорте, а спорт в себе.[2]

  •  

Навчіть спортсмена до кінця боротися за будь-яке місце, і він зможе боротися за перше. — «Рівновага»

 

Научите спортсмена до конца бороться за любое место, и он сумеет сражаться за первое.[2]

  •  

Знайти свій стиль, знайти себе в гімнастиці — ось чого я найбільше хотіла в той рік, що відділяв нас від Мельбурна. — «Рівновага»

 

Найти свой стиль, найти себя в гимнастике — вот чего я больше всего хотела в тот год, что отделял нас от Мельбурна.[2]

  •  

Пізніше я змогла додати ще одне нехитре, але дуже корисне для молодих спортсменів правило, якому теж йшла все спортивне життя: ніколи не думай, що ти програла змагання, якщо у тебе ще залишилася остання вправа. — «Рівновага»

 

Позже я смогла добавить ещё одно нехитрое, но очень полезное для молодых спортсменов правило, которому тоже следовала всю спортивную жизнь: никогда не думай, что ты проиграла соревнования, если у тебя ещё осталось последнее упражнение.[2]

  •  

З тих змагань винесла я правило, потім підтверджене багаторічним досвідом: ніколи не думай, що ти виграла змагання, якщо ще не виступила хоча б одна суперниця. — «Рівновага»

 

С тех соревнований вынесла я правило, затем подтверждённое многолетним опытом: никогда не думай, что ты выиграла соревнования, если ещё не выступила хотя бы одна соперница.[2]

  •  

Ну, чи може актор запалити глядача, якщо під час монологу він повторює про себе: «Не забути, не забути». Він-то не забуде, але його швидко забудуть. — «Рівновага»

 

Ну, может ли актёр зажечь зрителя, если во время монолога он повторяет про себя: "Не забыть, не забыть". Он-то не забудет, но его быстро забудут.[2]

Примітки[ред.]