Перейти до вмісту

Кушплер Зоряна Ігорівна

Матеріал з Вікіцитат
Зоряна Кушплер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Зоряна Ігорівна Кушплер (нар. Львів) — українська оперна співачка (мецо-сопрано), Почесна президентка Галицького музичного товариства. Професорка співу в університеті Моцартеум у Зальцбургу (Австрія).

Цитати

[ред.]
  •  

Загалом за період війни я за­співала близько 40 благодійних концертів. Це і концерт у Ельб­ській філармонії, філармонії у Гамбурзі. До речі, цей концерт співорганізовувала моя сестра-близнючка, піаністка Олена Кушплер. Брали участь також Шимановський квартет, Юрій Андрухович та інші прекрасні митці. За цей вечір ми зібрали понад 100 тисяч євро[1].

  •  

ато мені завжди казав, що будь-яку освіту треба дава­ти професійну, а не аматорську. До всього, за що берешся, тре­ба ставитися серйозно, відпові­дально і доводити справу до кін­ця. Ці слова я передаю синові, а також українську пісню, яку мій тато так любив. Він би своєму онукові їх співав і казки розпо­відав. Тато був прекрасним опо­відачем казок! Ми з сестрою на них виросли[1].

  •  

Уже багато років живу за межами України і розумію, що українська музика є практич­но Terra incognita для широкого загалу. Відчула, що саме зараз світ має більше дізнатися про нашу музичну культуру. Тому цей диск задумувала власне для того, щоб ознайомити світову спільноту поціновувачів класич­ної музики з українськими ком­позиторами та їхніми творами[1]. — Про вихід альбому «Українське Інтер­Меццо»

  •  

У цьому театрі найбіль­ший у світі репертуар — 54 опе­ри, які щосезону в такій кількос­ті. Щороку до восьми прем’єр. Репертуар сягає від бароко до модерну. Потужний репертуар з творів Моцарта, Ваґнера, Вер­ді, Пуччіні, Ріхарда Штрауса (не плутати з Йоганом Штраусом, який писав оперети)… Наван­таження для постійних солістів величезне[1]. — про Віденську оперу

  •  

Я завжди пишалася і пи­шаюся своїм походженням. І в першу чергу наголошую, що я з України! Для мене дуже важли­вою є власна ідентифікація, це виховую і в своєму синові. Якщо ти пишаєшся своїми витоками і робиш свою роботу на всі сто відсотків, причому завжди, то упереджень у ставленні до тебе бути не може. Такий мій особис­тий досвід[1].

Примітки

[ред.]