Перейти до вмісту

Костецький Ігор

Матеріал з Вікіцитат
Ігор Костецький
Стаття у Вікіпедії

Ігор Костецький (справжнє: Ігор В'ячеславович Мерзляков; *14 травня 1913, Київ — †14 червня 1983, Швайкгайм, Німеччина) — український письменник, перекладач, критик, режисер, видавець.

Цитати

[ред.]
  • Не роби іншому добре, якщо тієї хвилини не певен безумовно, що матимеш досить сили, щоб йому потім про те не нагадати.
(С. 188)
  • Раз-у-раз думка лишається на певний час недодуманою. Її перериває інша, цю ще інша, вони налітають шумними гостями, випивають багато вина, накурюють повну хату і з галасом відлітають. І тоді мозок згадує, що була недокінчена думка. Не відразу пригадується її зміст. Але безпомильно пригадується її відчуття: приємна чи неприємна.
(С. 188)
  • Тверда вдача витримує не тому, що вона тверда, а тому, що сам світ у цілому, з тисячі живих причин, хилиться то туди, то сюди. Твердота потрібна самій одиниці: щоб тривати. Незалежно від неї світ рано чи пізно схилиться в її бік. А твердоту характеру за різних часів клястимуть щосили.
(С. 187)
  • Як цього позбутися: читаючи список убитих, затаєного бажання побачити знайомі прізвища? Тут уся надія нібито на Бога. Але Бог потребує співпраці твого мозку.
(С. 188)

Джерело

[ред.]
  • Костецький, Ігор. З поробного цеху // Хроніка-2000. — 1993. — № 1-2 (3-4). — С. 187–188.