Зузана Чапутова

Матеріал з Вікіцитат
Зузана Чапутова
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Зузана Чапутова (словац. Zuzana Čaputová; нар. 21 червня 1973, Братислава, Чехословацька Соціалістична Республіка) — словацька громадська активістка, адвокатка і ліберальна політикиня. Президент Словаччини з 15 червня 2019 року.

Цитати[ред.]

2019[ред.]

  •  

Я не прийшла правити, я прийшла служити громадянам, жителям Словаччини. — Інавгураційна промова, 15 червня.

 

Neprišla som vládnuť, prišla som slúžiť občanom, obyvateľom, Slovensku.

  •  

Я виконуватиму свій мандат вільно. Не виконуючи чиїхось наказів. Єдині накази, які я, як глава держави, хочу і буду поважати, випливають із конституції, продиктовані їхньою обітницею вірності республіці. — Інавгураційна промова, 15 червня.

 

Svoj mandát budem vykonávať slobodne. Bez podliehania príkazom od kohokoľvek. Jediné príkazy, ktoré ako hlava štátu chcem a budem rešpektovať, mi vyplývajú z ústavy, diktuje mi ich sľub vernosti republike.

  •  

Молитва є частиною мого повсякденного життя і є виявом подяки Богові за те, що сталося зі мною в моєму житті.[1]Відвідини базиліки Діви Марії на Маріанській горі в Левочі, 5 липня.

 

Modlitba je moja každodenná súčasť a je prejavom vďačnosti Bohu za to, čo ma v živote stretlo.

  •  

Я вважаю, що будь-які серйозні ЗМІ повинні уникати поширення конспірологічної пропаганди.[2]Будапешт, 11 липня.

 

Myslím si, že každé seriózne médium by sa malo vyhýbať šíreniu konšpiračnej propagandy.

  •  

Ми справді живемо в час, коли популізм у багатьох країнах бере верх і популізм не обтяжений правдою.[3]Тренчин, 12 липня .

 

Žijeme naozaj v dobe, kedy populizmus v mnohých krajinách má navrch a populizmus sa nezaťažuje pravdivosťou

  •  

Ми можемо перемогти ненависть, лише розширивши простір для любові та поваги один до одного. — З посту у Facebook, 2 серпня.

 

Nenávisť môžeme poraziť iba tým, že rozšírime priestor pre lásku a úctu k sebe navzájom

  •  

Кожне вирішення конфлікту має базуватися на принципах міжнародного права і має враховувати суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу і Криму, і Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією Європейського Союзу, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, доки не будуть виконані Мінські угоди і Україна не матиме контроль над своєю територією. — Заява під час візиту до України, 16 вересня

2022[ред.]

  •  

У Бородянці та Ірпені я на власні очі побачила наслідки руйнувань, які скоїли в Україні російські солдати. За сотні кілометрів на схід і південь тисячі інших мирних жителів України – жінок, чоловіків, дітей – сьогодні стикаються з такими ж руйнуваннями. — Пост у Фейсбук після візиту до України.

Цитати про Зузану Чапутову[ред.]

  •  

Пані Президент молода і красива, а я просто красивий.[4]

  Мілош Земан, 20 червня 2019.

Примітки[ред.]