Перейти до вмісту

Жебровська Філя Іванівна

Матеріал з Вікіцитат
Жебровська Філя Іванівна
Стаття у Вікіпедії

Фі́ля Іва́нівна Жебро́вська (24 березня 1950, с. Немиринці, Житомирська область) — українська економістка, науковиця і підприємниця, голова наглядової ради ПАТ «Фармак», кандидат економічних наук. Сестра політика Павла Жебрівського.

Цитати[ред.]

  •  

Так, пішов 40-й рік моєї роботи в компанії. Це велика частина мого життя. Але я не шкодую, тому що йшла до цього довгі роки. Ми зробили бізнес-процеси в компанії прозорими, і зараз від однієї людини у нас мало що залежить. Велика це зміна? Так, велика, адже це відхід основного власника від управління компанією. І я дійсно відійшла від керівництва оперативною діяльністю Фармаку. Я — голова наглядової ради і ще кілька років залишуся на цій посаді. Займатимуся стратегічним розвитком: визначати вектор руху Фармаку і те, яку саме компанію ми будуємо. Але до оперативної діяльності вже не повернуся. — про відхід з Фармаку в інтерв'ю НВ Ми маємо експортувати 40% продукції Фармаку, щоб відчувати себе в безпеці. Інтерв'ю з Филею Жебровською (28 травня 2019 року)

  •  

Для фармвиробників позитивним є те, що запроваджуються стандарти лікування, протоколи. Сьогодні без них жоден лікар не призначатиме ліки. І це дуже добре і для пацієнта, і для нас. Тому що для нас важливі правила гри, ми знаємо, чого хоче охорона здоров’я, чим вона лікує пацієнтів. А ми підлаштуємося під ті стандарти, які є.

Також із позитивного: затверджено Національний перелік лікарських засобів, їх більше 400. Із 1 січня 2018 року всі установи охорони здоров’я почали закупівлі в рамках цього переліку. І це теж для фармацевтів важливо: знати, що купуватимуть і чим лікуватиметься населення України.

А ось те, що, на мій превеликий жаль, не змінюється, так це джерела фінансування охорони здоров’я. — про медичну реформу в інтерв'ю НВ Ми маємо експортувати 40% продукції Фармаку, щоб відчувати себе в безпеці. Інтерв'ю з Филею Жебровською (28 травня 2019 року)

  •  

Її розслідували, але не довели до логічного завершення. Тому що в цьому не зацікавлені ні прокуратура, ні МВС. Основний фігурант [Віктор] Зубрицький, якого сьогодні називають організатором, зараз переховується.

Але він організовував, а не замовляв. І те ж саме робив на Майдані. [Зубрицький підозрюється в організації тітушок]. Злочини на Майдані не розслідували, а ви хочете, щоб розслідували замах на мене! — про замах у 2009 році в інтерв'ю НВ Ми маємо експортувати 40% продукції Фармаку, щоб відчувати себе в безпеці. Інтерв'ю з Филею Жебровською (28 травня 2019 року)

  •  

«На мою думку, в плані допомоги Армії, бізнес повинен виконувати функцію «швидкої». Ми закуповуємо для наших захисників те, що в даний момент є найбільш необхідним. Якщо до нас звернулися, що зараз потрібні автівки — ми замовляємо автівки. Якщо нашим військовим немає де спати — передаємо речі для побутового облаштування: від металевих ліжок до ковдр і постільної білизни. Для нас важливо, щоб захисники отримували реальну та, головне, своєчасну підтримку. Тому не просто виділяємо гроші, а самі закуповуємо і передаємо необхідне на передову» — про допомогу ЗСУ в умовах війни ЗАМІСТЬ СЛІЗ ДОПОМОГА ЗСУ: НЕЗЛАМНІ УКРАЇНКИ, ЯК ОКРЕМИЙ ФРОНТ (21 лютого 2023 року)

  •  

За майже сторічний шлях, що пройшов «Фармак», було багато всього: ми були спершу державною компанією, потім стали приватною. Спершу виробляли лише субстанції (діючі речовини для ліків. – Авт.). Після розпаду СРСР почали активно трансформуватися. Створивши сучасні технологічні лінії виробництва, вийшли на нові закордонні ринки. А з часом побудували потужну компанію-екосистему з широкою номенклатурою лікарських препаратів та інноваційним виробництвом.

Звісно, труднощів не бракувало. Я добре памʼятаю 1991 рік, коли розвалився СРСР. Ми тоді торгували на весь Радянський Союз, це були величезні ринки збуту.

І от вся система, що працювала до того, вмить зупинилася, а ми не отримали оплати за значну кількість відвантажених ліків. Я на той час була фінансовим директором заводу. Тож я поїхала в Держбанк і тиждень шукала у мішках документи нашого заводу, аби нам зарахували гроші за відвантажені ліки. — про початок діяльності Філя Жебровська: Сильна, згуртована команда – головний актив будь-якого бізнесу (28 червня 2023 року)

  •  

Коли я була молодшою і менш досвідченою, ще не мала сформованої системи ведення бізнесу, то сповідувала дещо більш авторитарний стиль управління.

З роками змінилася і я, і світ навколо. Сьогодні я точно знаю, що працює найкраще: це довіра, спілкування, делегування. Вміння почути чужу точку зору і розділена відповідальність. Саме це формує добру атмосферу в команді і допомагає досягати результатів. — про власний управлінський та лідерський стиль Філя Жебровська: Сильна, згуртована команда – головний актив будь-якого бізнесу (28 червня 2023 року)

  •  

По-перше, якщо хочеш бути успішним підприємцем, передовсім мусиш дотримуватися законів. Із ними можна не погоджуватися, але виконувати їх ми зобов'язані.

По-друге, це віра в себе та свою команду. Без довіри не буде ані результатів, ані розвитку.

По-третє, мати план. Це ваш горизонт бачення, за яким ви будете йти та вести за собою команду. Він може змінюватися, але він мусить бути.

І насамкінець – ніколи не опускати рук. Сьогодні щось не вийшло? Не біда. Головне – завжди підводитись і йти далі. — поради малим і середнім підприємцям Філя Жебровська: Сильна, згуртована команда – головний актив будь-якого бізнесу (28 червня 2023 року)

Примітки[ред.]