Перейти до вмісту

Елена Чаушеску

Матеріал з Вікіцитат
Елена Чаушеску
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Елена Чаушеску (рум. Elena Ceaușescu; 7 січня 1916, Петрешть — 25 грудня 1989, Тирговіште) — румунська політична діячка. Дружина президента і генерального секретаря Румунської комуністичної партії Ніколае Чаушеску. Перший віцепрем'єр уряду, входила до складу ЦК РКП й Політбюро РКП, очолювала Академію наук Румунії та найбільшу хімічну компанію країни — ICECHIM.

Цитати[ред.]

  •  

«Якщо хочете нас убити, вбийте нас разом! Не принижуйте нас!». — реакція під час оголошення вироку про розстріл на поспіхом скликаному проти подружжя Чаушесків військовий трибуналу "Красная императрица": кем была Елена Чаушеску (3 вересня 2018 року)

  •  

«Не ламайте мені руки! Яка ганьба! Я була для вас матір'ю останні 20 років!». — про відсилання до колишнього авторитету під час арешту солдатом після військовий трибуналу "Красная императрица": кем была Елена Чаушеску (3 вересня 2018 року)

Про неї
  •  

«Уся наукова продукція нашого відділу мала мати Елену Чаушеску як першого автора за наказом комуністичної партії. Це стосувалося також усіх спільних проектів із дослідниками з інших інститутів. Я з самого початку знав, що у всіх статтях, написаних в результаті цих спільних проектів, першим автором буде значитися Елена Чаушеску, але я мирився з цією ситуацією через особливе становище лабораторії, а також через те, що проекти, в яких я брав участь, передбачали якісні наукові дослідження, які надали мені можливість багато чого навчитися та отримати дослідницький досвід. Насправді, я вважаю, що вона навіть не читала всіх цих робіт, і я дуже сумніваюся, що вона здатна була їх зрозуміти». — про участь Елени Чаушеску в наукових проєктах «Была самозванкой»: ученые требуют разобраться с «научной деятельностью» жены диктатора (22 грудня 2021 року)

  — професор Мірча Теодореску з Департаменту біоресурсів та полімерів Політехнічного університету Бухареста, який в період з 1984 по 1989 рік був співавтором статей з Еленою Чаушеску

Примітки[ред.]