Економіка. Інструкція з використання

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:Економіка. Інструкція з використання - обкладинка українського перекладу книги.jpeg
Економіка. Інструкція з використання - обкладинка українського перекладу книги

Економіка. Інструкція з використання (англ. Economics: The User's Guide) — книга корейського економіста, колумніста видання Guardian, лектора Кембриджського університету, автора міжнародного бестселера «Злі самаритяни» Ха-Юн Чанґа. Вперше опублікована 1 травня 2014 року. В 2016 році перекладена українською видавництвом «Наш формат» (перекладач — Андрій Лапін).

Пролог. ДО ЧОГО ЦЕ ВСЕ? Навіщо вивчати економіку?[ред.]

Чому люди не надто цікавляться економікою?[ред.]

  • У своїй попередній книзі "33 факти про капіталізм, які від вас приховують" я нахабно заявив, що економіка на 95 % - це просто здоровий глузд, який навмисно ускладнюють професійними термінами і математикою. Економіка - не єдина царина, де яку хочуть зробити складнішою, ніж вона є насправді. У будь-якій професійній галузі, де потрібні спеціальні знання, - економіці, слюсарстві або медицині - професійна мова сприяє порозумінню між фахівцями, але ускладнює спілкування із зовнішнім світом.

Розділ 1. ЖИТТЯ, ВСЕСВІТ І ВСЕ ІНШЕ. Що таке економіка?[ред.]

Економіка вивчає раціональний вибір людей[ред.]

  • Тенденція до використання так званого економічного підходу до будь-чого, якій критики дали назву "економінчий імперіалізм", сягнула апогею з виходом книжок на кшталт "Фрікономіки". У цій книзі майже не розповідається про суто економічні питання в розумінні більшості людей. Натомість із неї можна дізнатися про японських сумоїстів, американських учителів, чиказьких наркоторговців, учасників телегри "Слабка ланка", ріелтерів і Ку-клукс-клан.