Перейти до вмісту

Джок Стін

Матеріал з Вікіцитат
Джок Стін
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Джок Стін (англ. Jock Stein, 1922 — 1985) — шотландський футболіст, згодом — тренер. Прославився як головний тренер «Селтіка», з яким здобув Кубок європейських чемпіонів 1967.

Цитати[ред.]

  •  

На відміну від інших «кельтів», я не можу стверджувати, що «Селтік» — моя перша любов, але вона — остання й найтриваліша…[1]у юності вболівав за «Рейнджерс»

 

I cannot, like other Celts, claim that Celtic was my first love, but I know it will be my last and most enduring…

  — повідомлення до Асоціації вболівальників «Селтіка», 1955
  •  

Ви тут [у «Селтіку»], щоб розважати. На стадіоні величезний натовп, який важко працював весь тиждень і заплатив тільки за те, щоб подивитися на вас. Деякі з них весь тиждень працювали в шахті. Це їхній єдиний відпочинок, люди хочуть прийти і щоб ви розважили їх. Ви маєте можливість зробити це, тому виходьте на поле і порадуйте їх.[2]настанови гравцям «Селтіка»

Про Стайна[ред.]

  •  

Ця людина врятувала «Данфермлін». Він не просто врятував клуб, а клубу почали боятися. Ви можете в це повірити? За чотири роки клуб перетворився з посміховиська й непотребу на команду-володаря Кубка Шотландії, практично непереможну на власному полі в чемпіонаті, з великими перемогами в єврокубках, заповненими трибунами, на які з'їжджалися тренери звідусіль, щоб подивитися на нас. Ми були ліліпутами, а він зробив нас велетами.[3]

  — Джордж Міллер, який грав під керівництвом Стайна в «Данфермліні»
  •  

Завдяки постійним успіхам «Селтіка» під керівництвом Стіна шалики «Селтіка» з'явилися на «протестантських» шкільних майданчиках, де раніше їх би не знайшли навіть розшукні собаки.[4]

 

A consistently successful Celtic side under Stein put Celtic scarves into 'Protestant' school playgrounds where previously they would not have been found by tracker dogs.

  Арчі Макферсон, шотландський телекоментатор

Примітки[ред.]

  1. Macpherson, p. 65.
  2. Macpherson, p. 133.
  3. Macpherson, p. 86.
  4. Macpherson, p. 7.

Джерела[ред.]

  • Archie Macpherson. (2004). Jock Stein: The Definitive Biography. Highdown. ISBN 1-904317-73-1