Перейти до вмісту

Дачіан Чолош

Матеріал з Вікіцитат
Дачіан Чолош
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Дачіан Чолош (рум. Dacian Cioloș; 27 липня 1969, Залеу, Румунія) — румунський політичний діяч, інженер. Прем'єр-міністр Румунії (2015—2017). Європейський комісар з питань сільського господарства і розвитку сільських районів у комісії Жозе Баррозу (2010—2014).

Цитати

[ред.]
  •  

«Моєю метою було призначити компетентних та досвідчених людей - румунів, які працюють в адміністрації Європейського Союзу та у громадянському суспільстві». — про те, як новопризначений прем'єр-міністр Румунії оголосив склад свого технократичного уряду, а до того був європейським комісаром з питань сільського господарства і розвитку сільських районів Прем'єр-міністр Румунії Дачіан Чолош оголосив склад уряду (15 листопада 2015 року)

  •  

«Ми розуміємо, що буде дуже важко відновити усі потужності, адже війна ще досі триває, але ми мусимо зробити усе можливе, щоб допомогти». — про те, що дуже важко уявити наскільки складними є ті умови, у яких зараз опинилися українські аграрії Мінагрополітики, народні депутати та аграрна громадськість обговорили з представниками Європарламенту умови, в яких працюють українські фермери (27 червня 2022 року)

  •  

«Прем'єр-міністр Дачіан Чолош вважає недоречними і неналежними заяви прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Ці заяви мають передвиборчий контекст і переслідують політичні цілі. Прем'єр Чолош закликає угорського колегу утриматися від таких заяв». — про те, як в уряді Румунії прокоментували заяву прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який назвав коректною заборону угорським дипломатам брати участь у заходах з нагоди Дня об'єднання Румунії Прем'єр Румунії закликав свого угорського колегу поважати принципи ЄС та НАТО (9 грудня 2016 року)

  — радник уряду Румунії Лівіу Лолу
  •  

«Ми з стурбованістю сприйняли заяву міністерства сільського господарства України про наміри заборонити експорт зерна і звертаємося до керівництва країни утриматися від прийняття такого рішення, оскільки це може призвести до зростання цін на зерно в світі та негативно позначитися, насамперед, на бідних країнах». — про те, як на посаді єврокомісара з питань сільського господарства звернувся до України з проханням утриматися від заборони на експорт зерна, що може призвести до зростання його ціни на світових біржах
 Єврокомісар Дачіан Чолош просить Україну утриматися від заборони на експорт зерна (27 жовтня 2012 року)

  •  

«Діалог ЄС та України має базуватись на двох основних пунктах – адресній допомозі регіонам та подальшій, успішній співпраці». — під час зустрічі з головами територіальних громад Чернівецького району на посаді депутата Європарламенту Робочий візит голови громади задля досягнення гуманітарних цілей (11 квітня 2022 року)

  •  

«По-перше, ми повинні чітко визначити для себе головні напрямки, окреслити цілі, визначити окремі ключові елементи, що створюють загальне бачення. Потім ми маємо побачити, що нам потрібно, щоб добитися поставлених цілей, встановити ключові фактори розвитку, такі як освіта, наука і дослідження, охорона здоров’я та інфраструктура». — про те, що уряд намагається скоротити марнотратство і підвищити якість державного управління Нацбанк та економічна кон’юнктура (16 березня 2016 року)

  •  

«Однією з цілей, яку ми поставили перед собою є – зробити Румунію державою-членом, що бере більш активну участь у вирішенні нагальних проблем європейського порядку денного. Особлива увага була приділена двом темам. Йдеться про відносини між Сполученим Королівством Великої Британії та Європейським Союзом та про міграцію. По мірі того, як рішення Європейської Ради будуть внесені на розгляд парламенту, парламент підтримає їх із врахуванням поглядів, які має й Румунія». — про пріоритети свого кабінету в 2016 році, які включали проведення місцевих і парламентських виборів, а також низку проектів реформи в різних галузях Візит прем’єр-міністра Румунії в Брюссель (17 лютого 2016 року)

  •  

«Уряд, який я очолюю взяв на себе зобов’язання провести вибори неупереджено, після того як попередні уряди були звинувачені в поганій організації виборчого процесу. Ці вибори, однак, уряд проведе у відповідності до законодавства, розробленого в парламенті, тому що тут, в парламенті – місце для дискусій і прийняття рішень про внесення змін до виборчого законодавства. Уряд, в нашій демократичній системі, не може втручатися і вносити постійні зміни до законодавства без згоди парламенту». — заява, зроблена на тлі вимог Націонал-ліберальної партії до кабінету міністрів в терміновому порядку змінити положення закону про вибори, згідно з яким мери обираються в один тур Політика та вибори (9 лютого 2016 року)

  •  

«У боротьбі з корупцією Румунія доклала значних зусиль в останні роки, прогрес починає бути помітним у суспільстві. Уряд має намір продовжити цю позитивну тенденцію і ми сподіваємось, що наступна Доповідь Європейської комісії, що складається в рамках Механізму співпраці та контролю ситуації в румунському правосудді, відзначить ці позитивні зміни, у тому числі в перспективі рішення, яке держави-члени мають прийняти щодо приєднання Румунії до Шенгенської угоди». — про те, що Бухарест досяг видимих ​​результатів у боротьбі з корупцією Румунсько-німецьке співробітництво (8 січня 2016 року)

Примітки

[ред.]