Перейти до вмісту

Гінзбург Ольга Петрівна

Матеріал з Вікіцитат
Гінзбург Ольга Петрівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ольга Петрівна Гінзбург (14 вересня 1953, Вишеньки, Коропський район, Чернігівська область, УРСР) — український політик, член Комуністичної партії України, голова Державної архівної служби України (2009—2014).

Цитати[ред.]

  •  

«Нікого не цікавить розбудова Дніпрогесу, як Корольов працював, чи як оборонна промисловість працювала. Не можна весь час на репресіях і на якихось там архівах СБУ працювати чи архівах МВС. Нічого це в суспільство не принесе» — побажання забути про комуністичні злочини Голова Держкомархіву пропонує забути про комуністичні злочини? // Радіо Свобода (28 лютого 2012 року)

  •  

"Я не дуже хотіла сюди йти, я пропонувала піти в соціальну сферу, комунальну сферу до Володимира Рибака, тому що в мене є професійний досвід і я дуже працелюбна, мене всі ж бачать, що я можу тільки... тягну-тягну... роблю-роблю, день і ніч. Я не вмію відпочивати зовсім... Тому мені запропонували, я зупинилася, потім подумала: краще я, ніж хто інший, бо інші були б гірші" — про призначення на посаду голови Державного комітету архівів України Гінзбург погодилася очолити Держкомархівів, щоб не призначили когось гіршого // УНІАН (15 вересня 2006 року)

  •  

"Такого музею не повинно бути у нас в країні взагалі, тому архіви не давали матеріалів для цього музею. Якщо вони звертатимуться, то я поставлюся до цього абсолютно негативно. Абсолютно негативно! Кому це треба? Моєму поколінню це не треба. Якому поколінню треба розповідати про комуністичну окупацію?!" — про небажання передавати хоча б деякі архівні документи в київський Музей радянської окупації Відкриті радянські архіви? Ні, не чули // Історична правда (6 лютого 2012 року)

Про автора[ред.]

  •  

«На жаль, звучить не чиновник, який має очолювати архівне відомство, а звучить представник Комуністичної партії, якій дуже боляче, що документи, які вона охороняє, відкривають правду про злочини цієї політичної партії. Якщо говорити про радянський період історії України і не говорити про політичні репресії, не говорити про ті трагедії, які відбувалися, тоді фактично історія буде перекручена» — думка голови вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимира В’ятровича, після таких заяв Ольга Гінзбург не повинна залишатися на своїй посаді. Голова Держкомархіву пропонує забути про комуністичні злочини? // Радіо Свобода (28 лютого 2012 року)

  Володимир В'ятровича