Перейти до вмісту

Георгій Гахарія

Матеріал з Вікіцитат
Георгій Гахарія
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Георгій Гахарія (груз. გიორგი გახარია; 19 березня 1975, Тбілісі, Грузинська РСР, СРСР) — грузинський політичний діяч, прем'єр-міністр Грузії з 8 вересня 2019[1] до 18 лютого 2021. Міністр внутрішніх справ з 13 листопада 2017 року до 8 вересня 2019. Віцепрем'єр Грузії з 17 липня 2018 до 8 вересня 2019. Міністр економіки та сталого розвитку Грузії (2016—2017). У грудні 2020 року він сформував другий кабінет і став свідком потрясінь всередині правлячої партії після відходу її лідера Бідзіни Іванішвілі. У зв'язку з новою політичною кризою, пов'язаною із затриманням лідера опозиції Ніки Мелії, Гахарія оголосив про свою відставку 18 лютого 2021 року.

Цитати[ред.]

  •  

«Але, незважаючи ні на що, моєю абсолютно непохитною позицією є те, виконання заходу, визначеного навіть законним правосуддям щодо конкретної людини, якщо це створює ризик здоров'ю, життю наших громадян або в цілому, створює політичну ескалацію у країні, є неприпустимим». — про розбіжності з правлячою командою з приводу судового рішення у справі лідера опозиції, глави «Єдиного національного руху» Ніки Мелії на спеціальному брифінгу в адміністрації уряду Прем'єр-міністр Грузії подав у відставку (18 лютого 2021 року)

  •  

«Через те, що мені, на жаль, не вдалося домогтися єдиної думки зі своєю командою з цього питання, я вирішив піти з посади. Звісно, я вірю і хочу вірити, що цей крок допоможе зменшити поляризацію в політичному просторі нашої країни, тому що переконаний, що поляризація і конфронтація між нами є найбільшим ризиком для майбутнього економічного розвитку нашої країни і подолання усіх видів криз». — про рішення залишити посаду прем'єр-міністра Грузії на спеціальному брифінгу в адміністрації уряду Прем'єр-міністр Грузії подав у відставку (18 лютого 2021 року)

Примітки[ред.]