Вісенте Бласко Ібаньєс

Матеріал з Вікіцитат
Вісенте Бласко Ібаньєс
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Вісе́нте Бла́ско Іба́ньєс (ісп. Vicente Blasco Ibáñez; 29 січня 1867, Валенсія, Іспанія — 28 січня 1928, Мантон, Франція) — іспанський письменник і політичний діяч. Автор романів «Куртизанка Сонніка», «Маха гола», «Кров і пісок», «Хатина» та ін.

Цитати[ред.]

  •  

Починаючи з 1891 року моє життя було сповнене усіляких пригод: нерідко я брав участь у небезпечних змовах і пропогандиських поїздках, мітингах і судових процесах. Досить часто я сидів у в'язниці — дні, тижні, а то й місяці. Можу сказати з певністю, що третину цього героїчного в моєму житті періоду я був ув'язнений, або рятувався втечею за кордон. Мене заарештовували разів з тридцять.[1]про один з періодів свого життя, коли були написані найвидатніші його твори.

  •  

Всі ці книги я писав щиро і захоплено. Ми щойно пережили тоді колоніальну катастрофу. Іспанія опинилася в принизливому становищі, і я різко виступив проти деяких проявів сонного животіння нашої країни, сподіваючись, що це викличе якусь реакцію у відповідь...[2]про свої так звані соціально-тенденційні романи: «Непроханий гість» (1904), «Винний склад» (1905) та ін.

Про нього[ред.]

  •  

Нам потрібні пензель Гойї та мальовниче перо Бласко Ібаньєса.[3]

  Долорес Ібаррурі — іспанський політик баскійського походження. Лідер іспанських республіканців під час Громадянської війни, авторка гасла ¡No Pasarán! (Вони не пройдуть!).

Примітки[ред.]

  1. Плавксін З. І. Психологічні романи Вісенте Бласко Ібаньєса // Бласко Ібаньєс В. Маха гола: Роман. Кров і пісок: Роман. — Перекл. з ісп.В. Шовкун. — К.: Дніпро, 1980. — С.7 — (Вершини світового письменства)
  2. Плавксін З. І. Психологічні романи Вісенте Бласко Ібаньєса // Бласко Ібаньєс В. Маха гола: Роман. Кров і пісок: Роман. — Перекл. з ісп.В. Шовкун. — К.: Дніпро, 1980. — С.8 — (Вершини світового письменства)
  3. Перепадя А. О. Кілька слів про письменника та його роман «Хатина» // Бласко Ібаньєс В. Хатина: Роман. — К.: Дніпро, 1967. — С.142.