Перейти до вмісту

Білгород

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Герб Білгорода

Бі́лгород, також Бєлгород, застаріле Бѣлгородъ (рос. Белгород) — місто та адміністративний центр Бєлгородської області в Російській Федерації, місто обласного підпорядкування.

Радянську владу в місті встановлено 26 жовтня (8 листопада) 1917 року. З 10 квітня 1918 до 20 грудня 1918 був у складі Української Держави. До Гетьманського перевороту адміністративно належав до Донеччини з центром у місті Слов'янськ. З 24 грудня 1918 до 7 січня 1919 Білгород було містом засідання тимчасового робітничо-селянського уряду України. 7 лютого 1919 офіційна влада УРСР у Харкові визнала територію Білгородського повіту частиною Курської губернії РСФСР.

Цитати

[ред.]
  •  

Чим ближче під'їжджав я до Білгороду, тим різкіше позначалася різниця в небі та сонці, у всій природі півночі та півдня. Тут ви залишаєте Великоросію, вступаєте, якщо не в Малоросію, то в область з нею споріднену і за природою, і за населенням.

 

Чѣмъ ближе подъѣзжалъ я къ Белгороду, тѣмъ рѣзче сказывалась разница въ небѣ и солнцѣ, во всей природѣ сѣвера и юга. Здѣсь вы покидаете Великороссію, вступаете, если не въ Малороссію, то въ область съ нею родственную и по природѣ и по населенію[1].

  Андрій Краснов
  •  

Тимчасовий робітничо-селянський уряд України" фактично зробив Білгород столицею радянської України, а невдовзі спеціальним декретом підтвердив приналежність Білгородського повіту до України. Через місяць більшовики спохопилися і передали Білгород до Росії[2].

  — Історична Правда

Примітки

[ред.]
  1. Краснов А. Первое знакомство съ Малороссіей.— У кн.: Европейская Россія. Иллюстрированный географическій сборникъ, составленный преподавателями географіи А. Кпуберомъ, С. Григорьевымъ, А. Барковым и С. Чефрановым. Издание II, исправленное и дополненное, Т-ва И. Н. Кушнерев и К°.— Москва, 1906.— С. 368
  2. Історична Правда