Перейти до вмісту

Брати Стругацькі

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Брати СтругацькіАркадій Натанович Стругацький (1925 — 1991) і Борис Натанович Стругацький (1933 — 2012) — радянські, російські письменники, співавтори, сценаристи, класики сучасної наукової та соціальної фантастики.

Цитати з творів

[ред.]

«Важко бути богом»

[ред.]
 •  

«По дорогах і стежках, поїдені комарами, зі збитими в кров ногами, покриті потом і пилом, змучені, перелякані, убиті відчаєм, але тверді як сталь в своєму єдиному переконанні, біжать, йдуть, бредуть, обходячи застави, сотні нещасних, оголошених поза законом за те, що вони вміють і хочуть лікувати і вчити свій виснажений хворобами і загрузлий в невігластві народ; за те, що вони, подібно богам, створюють з глини і каменю другу природу для прикраси життя не знаючого краси народу; за те, що вони проникають в таємниці природи, сподіваючись поставити ці таємниці на службу своєму невмілому, заляканому старовинною чортівнею народу ... Беззахисні, добрі, непрактичні, далеко обігнали свій вік.»

 •  

«Коли святий Міка вийшов з болота, ноги в нього були брудні.

 •  

Там, де торжествує сірість, там до влади завжди приходять чорні.

 

Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят черные[1]

 
Ця цитата була обрана цитатою дня 15 квітня 2016 року.

«Пікнік на узбіччі»

[ред.]
 •  

«Я тварина, ти ж бачиш, що я тварина. В мене немає слів, мене не навчили словам, я не вмію думати. Але якщо ти насправді такий ... всемогутній, всесильний, всерозуміючий... розберися! Зазирни в мою душу, я знаю — там є все, що тобі треба. Повинно бути. Адже душу я ніколи і нікому не продавав! Вона моя, людська! Витягни з мене сам, чого ж я хочу, — адже не може ж бути, щоб я хотів поганого! .. Будь воно все прокляте, адже я нічого не можу придумати, окрім цих його слів: "Щастя для всіх даром, і нехай ніхто не піде ображеним!»

«Понеділок починається в суботу»

[ред.]
 •  

«Там, де асфальт, немає нічого цікавого, а де цікаво, там немає асфальту.»

«Казка про Трійку»

[ред.]
 •  

«Можливо, людина розумна має до розуму не більше відношення, ніж очкова змія до поширеного оптичного пристрою?»

 •  

«Зараз по конторам багато хто навчився спати з відкритими очима.»

 •  

«Така моя загальна думка».

«За мільярд років до кінця світу»

[ред.]
 •  

«Сказали мені, що ця дорога приведе до океану смерті і з пів-шляху я повернув назад. З тих пір все тягнуться переді мною криві, глухі обхідні стежки.»

«Гидкі лебеді»

[ред.]
 •  

«Ми думаємо дощ!»

 •  

«Бідне прекрасний каченя!»

«Кульгава доля»

[ред.]
 •  

«А насправді, побудував ти державу чи побудував дачу з краденого матеріалу, до справи це не стосується, бо є лише щось до і щось після, і життя твоє має сенс лише до тих пір, поки ти не усвідомив це до кінця.»

 •  

«Немає коли в наш час любити: автобуси переповнені, в магазинах черги, ясла на іншому кінці міста, потрібно бути дуже молодою і дуже безтурботною людиною, щоб бути здатним на любов. А люблять зараз тільки літні пари, яким вдалося протриматися разом чверть століття, що не потонути в квартирному питанні, чи не озвіріти від міріад все роз'єднувальних дрібних незручностей, полюбовно поділити між собою владу і обов'язки.»

«Населений острів»

[ред.]
 •  

«Що може бути простіше від примітивного нуль-передавача? Тільки примітивний нуль-акумулятор.»

 •  

«Політика — це мистецтво відмивати дочиста дуже брудною водою.»

«Равлик на схилі»

[ред.]
 •  

«—Ну хоча б ... Ну хоча б наказ, — з надзвичайною уїдливістю сказав Перец, — співробітникам групи Викорінення самовикорінетися в найкоротші терміни. Будь ласка! Нехай всі пострибають з обриву... Або постріляються... Сьогодні ж! Відповідальний — Домарощінер... Їй богу, від цього було б більше користі...»

 •  

«Так робити не можна. А що таке «не можна», ти знаєш? Це означає: не бажано, не схвалюється, значить, робити так не можна. Що можна — це ще не відомо, а що не можна - то не можна. Це всім належить розуміти, а тобі тим більше.»

 •  

«Він потер лоба. Я ж вже вирішував це питання. Давно ще в селі. Я його навіть два рази вирішував, тому що в перший раз я забув рішення, а зараз я забув докази.»

«Полудень, XXII сторіччя»

[ред.]
 •  

«— Знаєш, — сказав він, — у відомому сенсі предки завжди багатші за нащадків. Багатші мрією. Предки мріють про те, що для нащадків рутина. Ех, Шейла, яка це була мрія — досягти зірок! Ми все віддавали за цю мрію. А ви літаєте до зірок, як ми до мами на літні канікули. Бідні ви, бідні!»

Цитати

[ред.]
 •  

«В кожному морі розуму обов'язково знайдуться острови дурості. Але це я, припустимо, знав і раніше.»

 •  

«В кожній людині намішано всього потроху, а життя видавлює з цієї суміші щось одне на поверхню.»

 •  

«Навчити не кланятися авторитетам, а досліджувати їх і порівнювати їх повчання з життям.
Навчити насторожено ставитися до досвіду бувалих людей, тому що життя змінюється надзвичайно швидко.
Навчити зневажати міщанську мудрість. Навчити, що любити і плакати від любові не соромно. Навчити, що скептицизм і цинізм в житті коштують дешево, що це набагато легше і нудніше, ніж дивуватися і радіти життю. Навчити довіряти рухам душі свого ближнього. Навчити, що краще двадцять разів помилитися в людині, ніж ставитися з підозрою до кожного. Навчити, що справа не в тому, як на тебе впливають інші, а в тому, як ти впливаєш на інших. І навчити їх, що одна людина й чорта не варта.»

Примітки

[ред.]
 1. Братья Стругацкие. Трудно быть богом. — Издательство "Проспект", 2013. — 184 с. — ISBN 9785392042968

Джерела

[ред.]