Перейти до вмісту

Бодіпозитив

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Бодипозитив — соціальна течія, яка вчить позитивному ставленню до свого тіла, його прийняттю та вільному самовираженню. Загальна концепція руху, першопочатково сформульована його прихильницями, передбачає самопрезентацію через тілесні практики.

Цитати[ред.]

Скульптура «Йоланда», Берлін, Німеччина
  •  

Слово "гладкий" раніше просто вибивало мене з колії. Я все життя боялася, що мене називатимуть товстою, я навіть не могла дивитись на це слово. Коли я відкрила для себе бодіпозитив, у мене ніби пелена з очей спала. Це ж просто ще одне слово, яке описує ваше тіло [1].

  — Меган Джейн Кребб, блогерка
  •  

Я ніколи не думала, що зможу поширити ідею такого бодипозитива і просто позитивного настрою в цілому, але я дуже вдячна за це [2].

  — Ная Джекс, реслерка
  •  

Мене дуже часто запитують про бодіпозитив, і я повинна сказати, що це досить популярний рух. Я вважаю, що це добре – любити себе і мати гарні відносини зі своїм тілом і харчуванням [3].

  — Олеся Стефанко, модель, Міс Україна Всесвіт-2011
  •  

Бодіпозитив — це про прийняття. Це не означає, що ти маєш в себе закохатись і, умовно, мастурбувати на себе. Прийняти — це коли в тебе зникає відраза до себе, коли ти перестаєш заїдати те, що ти не такий, як тобі б хотілось [4].

  alyona alyona, українська співачка
  •  

У мене є купа друзів-хлопців, які теж розмовляють зі мною про своє тіло. Але хлопчики часто залишаються поза розмов про бодипозитив [2].

  Барбі Феррейра, американська акторка
  •  

Я не соромлюся бути справжньою! Як часто жінка чує образливі слова на адресу її фігури після пологів? А як часто комплексує через зовнішність? Я думаю, часто. Зараз бодіпозитив в моді. Але як бути тим, хто звик завжди бачити одне відображення в дзеркалі, а після пологів на тебе дивиться зовсім інша людина?[5]

  — Анастасія Приходько, українська співачка
  •  

По суті, ми спостерігаємо, як Covid-19 поряд з іншими трендами, такими як бодіпозитив і self-care, змінили наше сприйняття досвіду знайомств. Люди все частіше схильні шукати не поверховий досвід, відретушовані фото і гіперсексуалізацію, а глибший зв’язок, який не відірваний від реальності.[6]

  — Денис Логвиненко, український експерт з цифрових комунікацій

Примітки[ред.]