Богуцька Єлизавета Петрівна

Матеріал з Вікіцитат
Єлизавета Богуцька
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Богуцька Єлизавета Петрівна (нар 1964, Сімферополь, Кримська область, Українська РСР) — російськомовна українська блогерка, громадська активістка. 2019 року обрана народною депутаткою від партії «Слуга народу»[1].

Цитати[ред.]

  • «Якщо у мене є імунітет, я знаю, що в мене були зв'язки з хворими на ковід, що просто призвело до зростання антитіл у мене, значить, мій імунітет працює. Навіщо мені колотися? Тим більше, заохочувати грошима це робити»[2].
  • «Як каже міністерство охорони здоровʼя, хвороба не вивчена, і міністерство охорони здоровʼя самостійно принижує тих людей, які перехворіли і мають імунітет, і які, якщо і хворіють удруге, хворіють набагато легше, чим у перший раз»[3].
  • «Це не авоська. І не ажурна маска. І не сексуальний атрибут. Це елемент масочного демаршу. Натяк на масковий ідіотизм. Протест, спрямований проти ненормального карантину і ще більш ненормальних рішень Кабміну» (прийшла у в'заній масці до Верховної Ради України 19 травня 2020 року)[4]
  • «Мені плювати, що там собі вирішив вколоти Качура, але говорити про те, що він піклується про здоров'я української нації — це вже занадто. Це ж треба бути тупим чоботом, щоб на українцях тестувати російський медичний напівфабрикат!»[5].
  • «Божевільна війна. Якщо підійти з боку здорового глузду (вибач мені, Господи)… Так от, якщо все-таки натякнути на хоч якийсь сенс, то у війні треба вбивати ворогів. Загарбників, окупантів, ворога. Але вбивати тих, кого ти називаєш „одиннарод“, „наших русскіх“, „російськомовне населення“ — це поза здоровим розумінням. Запоріжжя. Вінниця. Миколаїв. Маріуполь. Харків. Росіянам методично вбивали в голови двохсотими цвяхами пропагандистські штампи про те, що весь Схід і Південь України — „наші“, росіяни, рідні, які страждають від українців. І тепер, підриваючи будинки „наших русскіх“ разом із мирними „російськомовними“ ці агітпропні бовдури, наче нічого не сталося, розповідають, що таким чином Росія проводить денацифікацію. Незбагненно».
  • «Жахлива думка, але було б зрозуміло, якби вони (росіяни — „Главком“) стирали з землі Західну Україну. Типу, боролися б з „бендерівщиною“. Але вбивати масово і знищувати саме південний схід, який вони вважали „Малоросією“ — це за межею»[6].
  • «Два дні без світла. Певною мірою я підготувалася до них заздалегідь. — Купила газовий пальник та запасні газові балончики. (З їжею вирішено!) Знайшла на доччиній дачі світильники на батарейках та акумуляторні настільні лампи. О, ще знайшла там садові світильники на сонячних батареях. Забрала все у квартиру. Сонячні — вдень на підвіконня, увечері — на намічені місця. Купила свічки. Краще, звісно, ​​брати звичайні, не декоративні. Ось ці товсті не згорають. Гарно світять, святково. Але зараз не той випадок. Треба ефективно, а чи не красиво».
  • «З якою проблемою зіткнулася? Вода. Не хочу набирати ванну, т.к. у разі подачі світла треба помитися, а значить спустити воду. Тобто за невикористану заплатити та дати зайве навантаження на каналізацію. Це не говорячи навіть просто про нераціональне використання води. Те треба купити ємність. Каструль мало. Вода потрібна для гігієни, унітазу, збирання, помити посуд. У зв'язку з досвідом накопичення брудного посуду вирішила придбати одноразовий. Картонну. Вона легше утилізується і не така тонка, як пластикова».
  • "Щодо зарядки телефонів: павер-банки завжди напоготові. Плюс, якщо що, заряджаю в машині, доки їду. Продаються акумуляторні пристрої потужнішими, але дорогими. З Інтернетом було сумно. Два дні без. Вибір мережі (пошук у телефоні роумінгу) не допоміг. Рідко, на кілька хвилин пробивався, щоб хоч новини почитати. Чекаю Старлінков по всій країні. А щодо 20-го поверху пішки — вже й не так важко. До 15-го легко. Там привал із чаюванням, піснями, тостами… 5 поверхів, що залишилися — під Гімн України: «Ще не вмерла Україна ні слава, ні воля. Ще нам, браття українці, посміхнеться доля».
  • «Так що моя вам порада така (це якщо у вас електро-енергозалежний будинок) — треба придбати: газовий пальник з додатковими балончиками. (вона компактна, потім підійде для риболовлі, наприклад), тару для води, одноразовий посуд, зарядні пристрої, теплий одяг, бо зима йде, а Путін ще не здох»[7].

Про неї[ред.]

  • «Вчора Єлизавета написала образливий пост щодо мене. Подаю позов до суду! А виграні за рішенням суду кошти передам організаціям переселенців з анексованої РФ Автономної республіки Крим. Хоч така користь буде від „діяльності“ Єлизавети для кримчан», — заявив 12 жовтня 2020 року народний депутат України Олександр Качура[5].

Примітки[ред.]

  1. На з'їзді «Слуги народу» представили сотню членів партії Радіо Свобода (9 червня 2019)
  2. Стешенко, Анна (2021-11-06). «Є відкриті «антивакси», а є й «тихі», які не зізнаються»: як депутати реагують на ковідні обмеження (uk). Процитовано 2022-11-05.
  3. Стешенко, Анна (2021-11-16). Нардепка Богуцька заявила, що її не примусять вакцинуватися "і за $50 000" (uk). Процитовано 2022-11-05.
  4. Депутатка зі "Слуги народу" прийшла в Раду у в'язаній масці (uk) (2020-05-19). Процитовано 2022-11-05.
  5. а б Нардеп "Слуги народу" Качура подав до суду на колегу по фракції Богуцьку через допис про "тупого чобота" (uk) (2020-10-12). Процитовано 2022-11-05.
  6. Клочко, Надія (2022-10-09). «Було б зрозуміло, якби стирали Західну Україну». «Слуга» Богуцька розгнівала соцмережі (uk). Процитовано 2022-11-05.
  7. Гейдор, Оксана (2022-11-02). «Слуга» Богуцька про свої два дні без світла: На 20-й поверх пішки – вже й не так важко (uk). Процитовано 2022-11-05.