Перейти до вмісту

Беа Джонсон

Матеріал з Вікіцитат
Беа Джонсон
Стаття у Вікіпедії

Беа Джонсон (фр. Béa Johnson) — блогерка і лекторка, яка зосереджує свою увагу на стилі життя «нуль відходів». Насамперед відома як авторка книги «Дім — нуль відходів. Гід до щасливого життя в сучасному світі без зайвих витрат і сміття».

Цитати

[ред.]
  •  

Багаторазові альтернативи існують абсолютно для всього, навіть для презервативів! А на зекономлені гроші ми встановили сонячні батареї і систему, яка дозволяє повторно використовувати воду з душу для поливання наших рослин[1]. — про життя в стилі Zero Waste (укр. «Нуль відходів»)

  •  

Замість зубної пасти ми використовуємо харчову соду, до якої додаємо воду і наносимо на зубні щітки з дерев'яними ручками. Ручку потім віддаємо на компост, а використану щетину запаковуємо в наш слоїк[1]. — про життя в стилі Zero Waste (укр. «Нуль відходів»)

  •  

Кожна покупка — як голос на виборах: щоразу, коли ви купуєте щось у пластиковій упаковці, ви кажете «мені подобаються речі, запаковані в пластик!» І фабрики вироблятимуть ще більше упаковок[1].

  •  

Ніхто не писав, як відмовитися від сміття вдома, тож мені довелося самій випробувати багато речей, а інколи навіть вдаватися до крайнощів. Але врешті-решт ми знайшли баланс[1].

  •  

Особисто я вірю, що важелі змін у руках споживача. Багато хто залишається збоку й не хоче починати життя без відходів, адже переконаний, що спершу свій підхід мають змінити великі корпорації і влада. Я з цим не згодна[1].

  •  

По-перше, тепер ми споживаємо набагато менше, ніж раніше. Сьогодні нам комфортно з тією кількістю речей, які вже маємо, тож рідко купуємо щось нове. Робимо це лише в тому випадку, коли щось зносилося чи вийшло з ладу, але навіть тоді обираємо вживані речі, які безперечно коштують дешевше[1]. — про життя в стилі Zero Waste (укр. «Нуль відходів»)

  •  

Проблема полягає в тому, що надто багато сил і ресурсів кидають саме на переробку відходів, що не є відповіддю[1].

  •  

Саме через сміттєспалювальні заводи в Скандинавських країнах — Норвегії, Швеції, Данії — рух Zero Waste розвивається дуже повільно: вони вважають, що і так роблять забагато, спалюючи своє сміття. Але коли ви його спалюєте, то втрачаєте матеріал, який можна використати знову! У людей немає відчуття, що потрібно зменшувати споживання[1].

  •  

Такий спосіб життя насправді економить багато грошей. Ми підрахували, що він зберігає близько 40% нашого сімейного бюджету[1]. — про життя в стилі Zero Waste (укр. «Нуль відходів»)

  •  

У своїй книжці «Дім — нуль відходів» я згадую про п'ять правил. Перше — відмовитися від речей, які нам непотрібні. Друге — зменшити використання речей, яких ми все ж потребуємо. Третє — заново використовувати те, що ми споживаємо. Четверте — переробляти сміття, яке залишилося після перших трьох пунктів. П'яте — віддавати на компост те, що може розкластися. Англійською це звучить як правило п'яти «R»[2]. Якщо виконувати це, можна зменшити свої відходи до однієї банки на рік[1].

  •  

У сучасному світі ми щодня використовуємо дуже багато речей — пластикові пакети, паперові рушники, візитні картки, роздаткові матеріали на конференціях тощо. Коли ви приносите все це додому, воно займає ваш простір і створює проблему зі сміттям. Навчившись казати «ні», ви зможете суттєво скоротити перелік речей, які потрапляють до вашого дому[1].

  •  

Zero Waste не означає перероблювати більше відходів. Zero Waste означає перероблювати менше завдяки тому, що ми запобігаємо утворенню сміття взагалі[1].

Примітки

[ред.]