Перейти до вмісту

Анна Болейн

Матеріал з Вікіцитат
Анна Болейн
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Анна Болейн (англ. Anne Boleyn; 1507 — 19 травня 1536) — королева-консорт Англії (з 1533 по 1536). Друга дружина Генріха VIII (з 1533), мати Єлизавети I. Після сфабрикованих обвинувачень у подружній зраді та в спробі замаху на короля засуджена і страчена у віці 29 років.

Цитати[ред.]

  •  

Буде так, як я скажу, хоч люди скаржаться! — девіз Анни, написаний до 1530 року.

  •  

Дорогі християни, я стою тут не для того, щоб проповідувати вам, я стою тут, щоб померти.[1]перед її стратою, 19 травня 1536 року.

  •  

Будь ласка, відрекомендуйте мене королю і скажіть йому, що він будував мою кар’єру з безпрецедентною послідовністю: зі звичайної дами зробив мене маркізою, а з маркізи — королевою. Залишилося ще одне звання, яке він, мабуть, хоче мені присвоїти: вона зробить з мене мученика. — прощання з однією з придворних перед стратою.

  •  

Я помру згідно із законом. Я тут не для того, щоб звинувачувати когось чи говорити про те, у чому мене звинувачують. Але я благаю Бога, щоб він врятував короля і його правління, бо не було ще доброго принца, а для мене він завжди був найніжнішим і найгіднішим лордом і сувереном. Я прощаюся зі світом і від щирого серця прошу вас молитися за мене. — Промова перед смертю.

  •  

Віддаю душу мою Ісусу Христу. Господи Ісусе, прийми мою душу. Боже, помилуй мою душу! — Вигук безпосередньо перед стратою.

Про Анну Болейн[ред.]

  •  

Несправедливо по відношенню до Генріха VIII пояснювати своє розлучення і розрив з Римом любов'ю до сапфірових очей Анни Болейн. (…) Проблема була складнішою.

  Андре Моруа
  •  

Відьма, вона ж відьма!

  — Генріх VIII Тюдор

Примітки[ред.]

  1. Blastmilk, "Anne Boleyn: The Midnight Crow, 1501-1536", [published on] September 18, 2006