Перейти до вмісту

Анна Акопян

Матеріал з Вікіцитат
Анна Акопян
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Анна Акопян (вірм. Աննա Վաչիկի Հակոբյան; нар. 1 лютого 1978) — дружина діючого прем'єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна.[1] Вона є головним редактором газети «Айкакан жаманак» («Вірменські часи»).[2] Неофіційно Акопян вважається «першою леді Вірменії», посада, яка зарезервована для подружжя президента Вірменії.[3][4][5].

Цитати

[ред.]
 •  

«Як я згадала у своєму виступі на конференції «Жінки – політичні лідери 2023» у Брюсселі у червні цього року, з 24 лютого 2022 року в Україні було вбито близько 500 дітей. Сьогодні ми дізналися, що наймолодшому з них було два дні, найстаршому – 17 років. Діти, що гинуть у війнах – це провал усіх нас дорослих, непробачний, непоправний, непоправний провал». — про враження від виставки, присвяченої пам'яті українських дітей, які загинули внаслідок російської агресії на своїй офіційній сторінці у Facebook «Однажды мы просто проснемся и увидим, что России здесь нет». Армения разворачивается на Запад? (7 вересня 2023 року)

 •  

«У восьмому класі я написала твір, який прочитав сусід-професор і порадив стати журналістом. Він був філологом і його дуже вразила моя робота. Його пропозиція мені сподобалася. З того часу журналістика — моя улюблена робота». — про те, як обирала професію в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Наша сім'я дотримується всіх встановлених правил. Я й дочки не виходимо з дому. Шушан навчається дистанційно, Маріам працює віддалено, ми з Арпі весь день проводимо разом, готуємо та чекаємо, коли прийде тато. У ці дні ми більше часу проводимо один з одним, але пандемія - серйозний виклик, тому що ми не можемо бачитися з бабусями та дідусем, нудьгуємо за родичами та друзями. Ізоляція дається нелегко, але ми намагаємось зберігати гарний настрій та заповнити своє дозвілля». — про тек, як карантин змінив життя родини Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Звісно, ​​як дружину найбільше непокоїть те, що у посткризовий період мій чоловік зіштовхнеться із серйозними проблемами, доведеться вирішувати багато питань. Як мама я завжди хвилююся в сезон на ГРВІ, бо діти обов'язково «чіплюють» застуду в дитсадку чи школі, хворіють, піднімається температура. Як і для будь-якої мами, найважче – коли хворіють діти. Зараз додалося і занепокоєння, пов'язане з пандемією, але я впевнена, що ми з честю подолаємо ці складнощі – нашим єднанням та зусиллями медиків». — про те, що як маму та дружину, найбільше непокоїть у ці дні Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Так я люблю читати. У мене залежність від роману Габріеля Гарсіа Маркеса "Сто років самотності". Я постійно перечитую його і намагаюся зрозуміти, що він зі мною робить». — про улюблену книгу Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Так, робота дуже емоційна. Найскладніше в роботі фонду "Місто посмішок" - прийняти сам факт хвороби і зіткнутися з ним віч-на-віч. До цього неможливо звикнути. Кожна зустріч підвищує планку, зобов'язує зробити все, щоб допомогти всім разом та кожному окремо.

Ми поставили собі за мету не залишити жодну дитину без відповідного лікування. Запускаємо два нові проекти. Будуємо Family House (сімейний будиночок), щоб батьки дітей, які отримують лікування, могли там жити і не відволікалися на побутові питання. Також будуємо відділення паліативної медичної допомоги, що важливо з психологічної точки зору.

А фонд "Мій крок" займається історіями, які торкаються нашої душі. І зовсім не обов'язково, щоб вони були негативними чи сумними. Буває, що чіпає дуже радісна історія чи, скажімо, плоди чиєїсь наполегливої ​​праці». — про те, що очолює два благодійні фонди, причому один займається питаннями дітей із тяжкими захворюваннями в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«На жаль, не встигаю і вже давно. Просто психологічно поки що не готова перестати бути головним редактором. Мені завжди здається, що дуже скоро повернуся на робоче місце. Редакція, на щастя, змогла самоорганізуватись, журналісти підходять до справи відповідально і намагаються мене не турбувати. За останній рік лише 2-3 рази зверталися за порадою». — про те, як працює головним редактором газети "Айкакан жаманак" в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Так, я люблю готувати і часто роблю це. Ми з Шушан та Арпі готуємо вечерю і чекаємо допізна з роботи тата та Маріам. У вихідні також обов'язково щось готуємо для всієї родини. Не завжди встигаю готувати "серйозні" страви, але іноді балую домочадців їхніми улюбленими стравами... Наші люблять толму, яку я приготовив. Маріам любить борщ, а прем'єр загалом усе, що я готую. Останнім часом він просить готувати найпростіший суп "у квітах Сар'яну" - зі свіжою зеленню та морквою». — про те, чи встигає займатися домашніми справами чи приготувати щось в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Важке питання. Мені здається, що мені вдається поєднувати два в одному. За потреби буваю дуже строгою. Із доньками у нас дружні стосунки. Наш принцип – вважати дітей рівними нам, шанувати їх... [Дівчата] нічого не приховують від мене. Бувало, що вони сестрами обговорювали питання, але згодом повідомляли і мені». — про в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«У нас вдома ніколи не обговорювалася можливість "відкосити" від служби в армії. Було ясно, що після досягнення 18-річчя він піде служити. А почуття мене охоплювали такі ж, як і інших матерів. Це дуже складно, але ми маємо бути сильними, дочекатися та пишатися ними». — про те, як поставилася до рішення Ашота служити в Карабаху в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Прем'єр набагато суворіший. Як і в усіх вірменських сім'ях, при батькові діти поводяться стриманіше. Коли вони не слухаються, то допомагає фраза "Зараз тата покличу". Усі одразу стають слухняними, особливо Арпі». — про те, хто суворіший з дітьми в родині в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Ні, вдома про політику не говоримо. Але на атмосфері відбивається настільки, наскільки ситуацією стурбований глава сім'ї. Ми намагаємось зняти напругу, але не відкладати обговорення сімейних питань. У нього дивовижна здатність слухати і реагувати на те, що відбувається поруч, навіть якщо він у цей момент думає зовсім про інше». — про те, чи позначаються складні політичні ситуації на атмосфері вдома в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

 •  

«Його природа від статусу не змінюється. Для нас він такий самий, яким був завжди. У цьому сенсі немає різниці – бути дружиною редактора, опозиційного діяча чи прем'єра. У всіх ситуаціях однаково складно. Але особисто для нього зараз важче, оскільки відповідальності більше». — про те, що складніше бути дружиною редактора газети, опозиційного діяча чи прем'єр-міністра Нікола Пашиняна в рамках проекту Леді Sputnik - Sputnik Вірменія Пашинян как муж, отец и зять: интервью Анны Акопян о самом сокровенном (7 квітня 2020 року)

Примітки

[ред.]
 1. Prime Minister Nikol Pashinyan. Процитовано 2024-06-14.
 2. About Us (hy). Процитовано 2024-06-14.
 3. First Lady Anna Hakobyan was Received at YSU Faculty of Journalism (Video Material). Yerevan State University (6 квітня 2018). Процитовано 2024-06-14.
 4. My Step Foundation founded by PM's wife. 19 червня 2018. Процитовано 14 червня 2024.
 5. Anna Hakobyan is NOT the First Lady of Armenia. 18 жовтня 2018. Процитовано 14 червня 2024.