Перейти до вмісту

Ален Симонян

Матеріал з Вікіцитат
Ален Симонян
Медіафайли у Вікісховищі
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Ален Робертович Симонян (вірм. Ալեն Ռոբերտի Սիմոնյան; нар. 5 січня 1980, Єреван) — вірменський державний, політичний та громадський діяч. Виконувач обов'язків Президента Республіки Вірменія з 1 лютого по 13 березня 2022 року.

Депутат Національних зборів Вірменії VI скликання, заступник голови Національних зборів Вірменії VII скликання[1], голова Національних зборів Вірменії з 2 серпня 2021 року[2]. Був головним редактором журналу «Арарат» на сайті araratnews.am. Є членом правління партії «Громадянський договір».

Цитати[ред.]

  •  

«Ми обговорюємо, що робити, щоб зменшити небезпеки, які можуть загрожувати Республіці Вірменія». — про те, що Вірменія повинна подумати про можливість стати кандидатом на членство в Європейському Союзі в інтерв’ю «Радіо Азатутюн» (вірменська служба «Радіо Свободи») Вірменії потрібно думати над членством у ЄС — спікер парламенту (29 лютого 2024 року)

  •  

«Можна сказати, що наші дії показують, що ми маємо набагато вищі показники демократії, ніж багато хто з наших країн-партнерів, які вже є членами ЄС, і ми цього не говоримо, наші партнери в ЄС говорять про це». — про те, що Вірменія не хоче, аби країна робила «односторонній крок» у зміні геополітичного вектору в інтерв’ю «Радіо Азатутюн» (вірменська служба «Радіо Свободи») Вірменії потрібно думати над членством у ЄС — спікер парламенту (29 лютого 2024 року)

  •  

«Вони навіть не кажуть, що не допоможуть. Кажуть: ну, подивимося, подумаємо, зрозуміємо. (...) Вони відмовляються від своїх [альянсових] зобов’язань». — про те, що Єреван не збирається виходити з ОДКБ в інтерв’ю «Радіо Азатутюн» (вірменська служба «Радіо Свободи») Вірменії потрібно думати над членством у ЄС — спікер парламенту (29 лютого 2024 року)

  •  

«Наші очікування не виправдовуються. Нам, у постійному контакті з народом, буде важко йому пояснити, чому ОДКБ не вживає передбачених заходів. Звичайно, ми зробили, робимо і робитимемо висновки». — про незадоволення реакцією Росії та Організації договору колективної безпеки (ОДКБ) у зв’язку з останнім загостренням на кордоні з Азербайджаном в етері суспільного мовника Вірменії У Вірменії прямо розкритикували Росію та ОДКБ через реакцію на обстріли з боку Азербайджану (17 вересня 2022 року)

  •  

«Росія організовує кампанію погроз і дезінформації. Викликає заклопотаність, що багато посадових осіб російського уряду наважуються диктувати інтереси Вірменії та говорити від імені вірменського народу. Яскравий приклад сказаного — гібридна атака Росії та Азербайджану на Вірменію, пов'язана з тристоронньою зустріччю, яка відбулася 5 квітня в Брюсселі й у якій брали участь прем'єр-міністр Вірменії, голова Єврокомісії та державний секретар США». — про те, що Вірменія "рішуче захищає територіальну цілісність України, а також Молдови, Грузії, Кіпру та всіх країн" на конференції голів парламентів держав Євросоюзу Кремль жорстко відреагував на гучну заяву спікера парламенту Вірменії про Україну (24 квітня 2024 року)

  •  

«Сьогодні у Вірменії обговорюється багато нових можливостей, і це не буде секретом, якщо я скажу, що серед них – членство в Євросоюзі». — про те, що Єреван розглядає можливість подати заявку на членство в Євросоюзі та прагне налагодити тісніші зв'язки із Заходом в умовах напруженості у відносинах з Росією в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT World Глава МЗС: Вірменія розглядає можливість членства в ЄС (9 березня 2024 року)

Примітки[ред.]