Александр Астрюк

Матеріал з Вікіцитат
Александр Астрюк
Александр Астрюк, 1965 р.
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Александр Астрюк (фр. Alexandre Astruc, нар. 13 липня 1923, Париж) — французький актор, кінорежисер, сценарист і теоретик кіно.

Цитати[ред.]

  •  

Кіно попросту стає одним із способів вираження, тим, чим були до нього усі інші види мистецтва, особливо живопис і література. Послідовно кіно було ярмарковим атракціоном, розвагою, аналогічним бульварним театрам, засобом зберегти для нас картини епохи. Поступово кіно стає мовою. Мова — це, власне, форма, за допомогою якої художник може виразити свою думку, якою би абстрактною вона не була, передати почуття, що хвилюють його, так само, як в будь-якому нарисі або романі. Ось чому я означаю цю нову епоху в кіно формулою «камера-вічне перо». Ця назва має абсолютно точний смисл: воно означає, що кіно мало-помалу звільняється від чисто видовищної тиранії, від кадру заради кадру, від примітивної розповіді, від конкретності, стаючи таким же гнучким і гострим засобом вираження, як літературна мова.

  •  

Для кіно мають бути відкриті усі області. Найсерйозніші роздуми, найрізноманітніші точки зору на людську творчість, психологія, метафізика, думки, пристрасті — усе може бути передано засобами кіно.

  •  

У наш час твори кіно можна вважати еквівалентними за їх глибиною і значенню романам Фолкнера, Мальро, роботам Сартра і Камю.

Джерела[ред.]

  • A. Astruc, Naissance d'une nouvelle avantgarde: la camera-stylo, «L'Ecran Français», 30 mars 1948

Примітки[ред.]