Айно Первік

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Айно Первік (нар. 22 квітня 1932) — естонська письменниця, поетеса і перекладачка.

Цитати[ред.]

Баба-Мора[ред.]

  •  

— Так, але ж люди купують не тільки те, що їм треба — заперечив Трумм. — Люди часто купують тільки для того, щоб у них були різні речі.

  •  

— Ви врятували від вірної смерті триста пасажирів і два екіпажі! — Вигукнув він, звертаючись до Баби-Мори. — Не забувайте, птахам теж загрожувала загибель, — сказала Баба-Мора.

  •  

На подушці лежав лист. «Я пішла, бо міське життя мене погубить», — було написано в ньому.
А навколо — на підлозі, на столі, на стільцях — валялися найтонші нічні сорочки та халати Баби-Мори, її сукні та капелюхи, пальто і туфлі, парфуми і креми, годинники, ланцюжки і все інше, що блищало, добре пахло або просто радувало очі. Баба-Мора не взяла з собою жодної дрібнички.

  •  

— Невже тобі не хочеться інколи покататися на автомобілі? — Поцікавився моряк. — Або подивитися кольоровий телевізор? — Не знаю. У всякому разі, досі мені було якось не до цього.

  •  

— Дивний все-таки народ ці люди, — сказала вона чайці, погладжуючи її скуйовджене пір'я. — Якщо щоcь не по-їхньому, відразу починають бурчати, що все, мовляв, неправильно, все погано.

  •  

— Чи відомий вам секрет вічної молодості? — Запитав хтось. — Звичайно, — поважно відповіла Баба-Мора. Молодий журналіст, якого Баба-Мора перед цим поставила на місце, отруйно запитав: — Чому ж ви самі не скористаєтеся ним? Баба-Мора пильно подивилася на молодого журналіста, так що у того мороз пройшов по шкірі, і сказала: — Якщо я поверну собі молодість, то втрачу всю мудрість і досвід, накопичені мною за довге життя. Вже краще бути старою та мудрою відьмою, ніж молодим телепнем.

  •  

Коли у Баби-Мори бувала висока температура, вона раз у раз ставила собі градусник, і кожного разу новий. В цьому-то й полягала особлива принадність хвороби. Градусники з найвищою температурою вона потім складала в спеціальний ящик столу і час від часу вечорами, коли пила чай, милувалася ними.

Джерела[ред.]