Перейти до вмісту

Іраклі Гарібашвілі

Матеріал з Вікіцитат
Іраклі Гарібашвілі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Іраклі Гарібашвілі (груз. ირაკლი ღარიბაშვილი; 28 червня 1982, Сігнагі, Кахеті, Грузинська РСР, СРСР) — грузинський проросійський політичний діяч, прем'єр-міністр Грузії з 22 лютого 2021[1] по 29 січня 2024 року та з 2013 до 2015 року. Міністр внутрішніх справ Грузії (2012—2013).

Цитати[ред.]

  •  

«Нашим інтересом є відновлення нормальних, добросусідських відносин з Росією, процес відновлення довіри, який вже почався». — про те, що грузинський уряд, який він очолює, проводить конструктивну політику у відносинах з МосквоюУроки російсько-грузинської війни - сім років потому (8 серпня 2015 року).

  •  

«Ми знаходимося в такому ж становищі, у нас проблеми з нашими окупованими територіями - Абхазією і Самачабло (Південна Осетія), і ми вимагаємо того ж - введення іншими державами санкцій на продукцію, вироблену в Абхазії і Самачабло... Виходячи з нашої політики невизнання, це було неминучою необхідністю». — про те, що він був і залишається противником приєднання Грузії до санкцій проти Росії, адже уряд цінує досягнуте за останні роки в російсько-грузинських відносинах з точки зору відновлення торгових відносин з Росією Уроки російсько-грузинської війни - сім років потому (8 серпня 2015 року).

  •  

«Коли людина, яка воює, виходить і відповідає на деструктивну акцію, яку проводять кілька тисяч людей тут, у Грузії, це прямий доказ того, що ця людина залучена, мотивована, щоб тут щось сталося. Вийшов Кличко, вийшов Фейгін, вийшли якісь невідомі люди, українські політики, Арахамія і якісь брудні невдахи, які кажуть, що потрібні зміни, переворот, що є прямим втручанням в політику країни». — про критику президента України Володимира Зеленського за те, що він підтримав учасників протестів проти закону про "іноагентів" Грузинський прем’єр назвав українських політиків "брудними невдахами" — Imedi (12 березня 2023 року).

  •  

«Як відомо, я почав працювати на посаді голови уряду другий термін у найважчий період, в умовах внутрішньої та міжнародної політичної, економічної та соціальної криз. Я чітко служив нашій країні, безкомпромісно захищав інтереси нашої країни та народу, пишаюся результатами, яких ми досягли за цей період разом з командою». — про те, що наприкінці 2023 року він представив звіт громадськості про його роботу протягом трьох років Прем'єр Грузії Гарібашвілі заявив, що йде у відставку (29 січня 2024 року).

  •  

«Ми ухвалили це рішення разом із нашою командою. Я пишаюся успіхами, досягнутими разом із командою. Однією з найважливіших складових нашої політичної команди є внутрішня демократія, заснована на принципі ротації, тому й іншим необхідно надати можливість проявити себе». — про свою відставку та рішення, яке ухвалили на політраді партії "Грузинська мрія" Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі залишає свою посаду (29 січня 2024 року).

  •  

«Не приховую від вас, що у політраді обговорювалася можливість, щоб я залишався на посаді до літа, до початку виборчої кампанії, але я вирішив ухвалити це рішення зараз. Важливо, щоб наступний прем'єр-міністр вчасно представив свою команду та сформував новий уряд. Бажаю успіхів новому прем'єр-міністру». — про те, що на пост нового глави уряду представлять кандидатуру очільника правлячої партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе натомість Гарібашвілі стане головою партії Грузинський прем'єр підтвердив, що подає у відставку (29 січня 2024 року).

Примітки[ред.]