Перейти до вмісту

Івета Радічова

Матеріал з Вікіцитат
Івета Радічова
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Іве́та Радічова (словац. Iveta Radičová; 7 грудня 1956, Братислава) — політик, член партії СДКУ-ДС, прем'єр-міністр Словаччини (2010—2012), міністром праці, соціальних справ та родини (2005—2006) за фахом соціолог, професор.

Цитати[ред.]

  •  

«Після виборів наш сусід - Україна - проявив очевидний інтерес поділяти європейські цінності. Нам варто зробити все, для того, щоб допомогти йому. Ми зобов’язані допомогти громадянам, які постраждали від війни, знайти рішення, яке б створило умови для гідного життя». — про дії європейських сусідів, та, зокрема, Словаччини стосовно України Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«З одного боку потрібна сильна політична підтримка, адже завжди краще, коли конфлікт вирішується дипломатичними методами, а не зброєю. З іншого боку Україні потрібна допомога в конкретних галузях економіки. У цьому контексті ми бачимо лицемірство політиків. Словаччина дуже швидко відкрила реверсні поставки газу через свою ГТС, відправляє гуманітарну допомогу та пропонує підтримати країну у час реформ. Але на показ словацький прем’єр-міністр демонструє лояльність до президента Путіна. Наче у цій ситуації можна гратися в гру "вовк ситий, а вівці цілі". Але це не той випадок. Потрібно відстоювати конкретну позицію, адже на наших очах створюється новий Євроазійський союз». — про конкретну допомогу Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«Так, ми маємо бути готові до того, що Путін порушить мінські угоди та надалі постачатиме зброю. Але на його поставки зброї неможна, на мою думку, реагувати поставками зброї у відповідь. Потрібно здійснювати справжній тиск на Росію. Нинішні санкції лише трохи налякали, їхній вплив можна збільшити сильнішим ударом. Обмеження Заходу помірковані, боязкі, почасти формальні. А потрібні реальні санкції, які матимуть вплив на фінансові потоки Російської Федерації». — про те, шо має робити Захід, якщо Росія продовжить постачати зброю, а війна триватиме Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«Жорсткі санкції можна застосувати лише у випадку, якщо Путін не дотримуватиметься мінських домовленостей. Але тоді потрібно діяти невідкладно». — про покарання рф Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«Ця війна точиться і довкола важливих економічних факторів. 70 відсотків української промисловості розташовані на Сході країни. Спочатку потрібно знайти відповіді на питання, на базі чого Україна планує відбудовувати свою економіку, які у неї пріоритети, що вона хоче виробляти, як саме відбуватиметься децентралізація, які відбудуться реформи у податковій сфері. Україні потрібна реструктуризація банківського сектору, необхідно розбудовувати фінансові інститути, змінювати систему податків. Київ також має представити антикорупційну програму. Європа точно допоможе, адже сама у цьому зацікавлена». — про те, як переконатися, що Україна почала ставати на ноги Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«Про можливий уряд Івети Радічової не йдеться. Ми сказали грекам "ні", коли зрозуміли, що розмови ведуться про фінансову підтримку абсолютно непрозорої економіки. Але після того, якщо вони розпочали проведення реформ, ми не кажемо "ні". Те саме, навіть більшою мірою, стосується і нашого сусіда - України, адже її громадяни заслуговують на нашу допомогу. Ми також готові поділитися нашим досвідом щодо реформ. Іноді вони дуже болючі». — про умови допомоги Україні Радічова: Путіну треба відповідати санкціями, а не зброєю (16 березня 2015 року)

  •  

«Як соціолог, я спираюся лише на факти. На щастя, цього року відбулося вже третє опитування Європейського парламенту щодо того, як громадяни оцінюють своє становище. Анкетування було проведено на рубежі вересня та жовтня. Які ж справи у словаків? У першому півріччі, під час хвилі пандемії, наші люди віддавали перевагу питанням охорони здоров'я, а економіка відійшла на другий план. Однак зараз більшість словаків усвідомлює, що економічні збитки заходів для боротьби з коронавірусом важливіші, ніж турбота про їхнє здоров'я. Половина людей стверджує, що протягом півріччя значно знизився їхній особистий дохід і дохід усієї сім'ї та третина опитаних очікує подальшого погіршення ситуації. Допомоги від держави, за їхніми словами, недостатньо. У когось були заощадження, до яких довелося вдатися. А хтось змушений позичати. Багато хто став безробітними та неплатниками. Люди відчувають страх і невпевненість у завтрашньому дні. І ці почуття переважають. Із цим пов'язаний і той факт, що порівняно з іншими країнами у Словаччині спостерігається найбільше збільшення групи гніву. Одночасно падає довіра уряду, вживаним ним заходам, а також бажання їх дотримуватись. Зокрема, довіра уряду найбільше знизилася у двох країнах – Чехії та Словаччині – більш ніж на 30 відсотків. Найбільш уразливими почуваються у нас індивідуальні підприємці, ремісники, безробітні та люди, які працювали на неповну ставку. Все це сигналізує, щонайменше, про критичне ставлення до заходів, що вживаються, а також про втому суспільства від усього цього періоду та соціально-економічного розмаху пандемії, який починає серйозно позначатися на житті конкретних людей». — про свої думки про актуальну політичну та громадську атмосферу в Словаччині И.Радичова: В политике преобладают эмоции (11 грудня 2020 року)

  •  

«Падіння довіри уряду є наслідком стану суспільства та економіки, в якому до країни прийшла пандемія. А у Словаччині до її початку вже було багато сімей із невиплаченими кредитами. А якщо додати обмеження і без того невеликих доходів, реакція людей є цілком логічною та очікуваною. І керівникам країни не можна своїми висловлюваннями викликати у громадян хибні очікування, що, мовляв, проведемо тестування та заживемо вільно. Дива не станеться. Без адекватного лікування та дієвої вакцини ми з цим вірусом не впораємося. І про це треба прямо говорити». — про падіння довіри до влади И.Радичова: В политике преобладают эмоции (11 грудня 2020 року)

  •  

«Дати оцінку ще зарано. У НАКА (Національна кримінальна агенція) розв'язані руки. Вона дуже жорстко діє та розплутує кримінальні мережі. Але до цього мають включитися політики. Якщо у нас не буде чинної правової держави, то навряд чи дочекаємося реального функціонування правосуддя. Адже політики керуються не лише законами, а й неписаними правилами. А якщо діє неписане правило, що сильних світу цього чіпати не можна, то й організації, включаючи суди та прокуратури, дотримуються цієї норми. Але шанс на зміну ситуації є. Ми бачимо, як у нас на очах ця норма перестає діяти». — про те, що у словацького суспільства з'явився шанс на оздоровлення всієї державної системи та справжню демократизацію країни И.Радичова: В политике преобладают эмоции (11 грудня 2020 року)

  •  

«Поки чимала частина громадян вітає такий стиль політики, поки віддає його протагоністам свої голоси, політики не мають підстав щось змінювати. А змінити свою поведінку політик може або на власне переконання, або під тиском зовнішніх обставин. Якщо політик керується лише отриманими ним на виборах відсотками, державний діяч із нього не вийде. Не можна сподіватися лише на одномоментну громадську думку та керуватися емоціями. Вже тривалий час ми спостерігаємо таку тенденцію: економіки ми є свідками олігархічної демократії, а політичному стилі демократії, тобто. демократії, що ґрунтується на емоціях». — про оцінку політичної культури нинішнього уряду И.Радичова: В политике преобладают эмоции (11 грудня 2020 року)

Примітки[ред.]