Перейти до вмісту

Іващенко Юрій Миколайович

Матеріал з Вікіцитат
Юрій Іващенко
Стаття у Вікіпедії

Іва́щенко Ю́рій Микола́йович (нар. 1961) — український астроном.

Цитати

[ред.]
  •  

У космосі нема понять – кращий, гірший, величніший. Це суто людські категорії. Усі відкриття там – важливі. Тому міжнародна спільнота не віддає перевагу професійним дослідженням над аматорськими.

  •  

Найнебезпечніший астероїд – невідкритий. Про Челябінський астрономи не знали. Прилетів із боку Сонця 2013-го. Завдав багато збитків. Добре, що ніхто не загинув. Усе це наганяє песимізм. Бо скільки зусиль вкладають люди у спостереження за астероїдами! А цей десь з'явився.

  •  

Полювання за астероїдами складається з двох частин – спостереження за ними й робота аналітичного центру. Він збирає інформацію від астрономів цілого світу і зіставляє з даними, що є у базі.

  •  

Застосування до тіла метеорита атомної бомби перетворить велику глибу на багато маленьких. Вони впадуть на Землю. Коли вже падає, нічого не допоможе. Швидкість страшенна – по 20 кілометрів на секунду.

  •  

Найбільша катастрофа буде, якщо від зіткнення Землі з іншим великим тілом назовні виллється гаряча мантія і захолоне. ­Завдяки їй на планеті існує магнітне поле. Його створюють заряджені частинки, що гуляють у мантії під високою температурою. Якби не було магнітного поля, нас би спалив сонячний вітер. А так воно відводить його вбік.

  •  

Найефективніший варіант – відвернути астероїд, щоб пролетів повз. Але це треба робити за кілька років. Для цього можна змінити відбивні властивості метеорита – пофарбувати в біле за допомогою космічного апарата, що розпилюватиме фарбу. Тоді сонячне світло тиснутиме на нього сильніше, і це змусить його змінити орбіту. Траєкторія стане іншою, і він може пройти повз Землю.

Посилання

[ред.]