Перейти до вмісту

Єва Браун

Матеріал з Вікіцитат
Єва Браун
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Єва Браун (1912—1945) — німецька фотографиня, коханка Адольфа Гітлера з 1932 року та його дружина протягом останніх 40 годин її життя; вона покінчила життя самогубством разом з ним у берлінському бункері.

Цитати[ред.]

  •  

Входить шеф (Гофман), а за ним якийсь джентльмен якогось віку, з комічними вусами, в легкому англійському плащі, з великим фетровим капелюхом у руці... Я крадькома кидаю на них погляд, не обертаючись, і я бачу, що чоловік дивиться на мої ноги. Того дня я вкоротила сукню, і вона здалася мені не зовсім правильною, тому що я не була впевнена, чи вдалося правильно зашити складку. Я спускаюся, і Гофман представляє його як містера Вульфа. — Згадує свою першу зустріч з Адольфом Гітлером одного вечора 1929 року, коли вона працювала асистенткою фотографа Генріха Гофмана.

  •  

Він навіть взуття не знімає, а ми часто взагалі не лягаємо спати. Робимо це на підлозі. Це його дуже збуджує.[1]про Адольфа Гітлера.

Про Єву Браун[ред.]

  •  

Єва Браун зробила дві спроби самогубства, першу з яких вже в листопаді 1932 року, вистріливши собі в горло, другу в ніч з 28 на 29 травня 1935 року. Мабуть, ці її спроби глибоко дратували Гітлера, особливо після смерті Гелі Раубаль, про яку ще не забули. Лише коли зведена сестра Гітлера, пані Раубаль, мати Гелі, покинула Бергхоф у 1936 році, і її місце зайняла Єва Браун, відносини між нею та Гітлером стали дещо розслабленішими, хоча вона продовжувала бути відстороненою, аж до того, що її змушували використовувати другорядні входи та задні сходи або радили, коли Гітлер залишав її саму, їсти їжу перед фотографією свого коханця.

  — Йоахім Фест
  •  

Єва Браун не цікавилася політикою, вона майже не намагалася вплинути на Гітлера взагалі. Вона була спортивної статури, чудово бігала на лижах, і ми часто ходили разом у походи за межі помешкання. Одного разу Гітлер навіть дав їй вісім вихідних, звісно, поки його не було. Вона поїхала з нами на кілька днів у Зуерс, де, невпізнана, танцювала з молодими офіцерами до світанку. Вона була далеко не сучасною мадам Помпадур.

  — Альберт Шпеєр
  •  

Єва Браун не є історичною особою. Нікого б вона не зацікавила, якби вона не вийшла заміж за Гітлера і не померла з ним.

  — Гертруда Вайскер (двоюрідна сестра Еви Браун)
  •  

Єва, треба визнати, була дуже мила. Вона завжди цікавилася нами, дівчатами. Ми носили діловий одяг, створений нею. Одягнула білий полотняний фартух на ґудзиках. Моє вбрання було червоно-біле, але деякі служниці носили синьо-червоне. Коли кравчиня шила наш робочий одяг, ми повинні були подарувати його фройляйн Єві. Вона була такою гарною... Вона гордо з'явилася зі своїми чорними пуделями на повідку. Усі були нею зачаровані. Ми її привітали: «Heil, gnadiges Fraulein» (милосердна міс). Вона відповіла нам коротким підняттям руки. Я ніколи не чула поганого слова про Єву.

  — Елізабет Калхаммер

Примітки[ред.]

  1. Адам Ян, Секс і слава. Від Клеопатри до Поланського.