Перейти до вмісту

Саргсян Серж Азатович

Матеріал з Вікіцитат
Саргсян Серж Азатович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Серж Аза́тович Сарґся́н (вірм. Սերժ Ազատի Սարգսյան, 30 червня 1954, Степанакерт, Нагірно-Карабаська автономна область, Азербайджанська РСР) — Прем'єр-міністр Вірменії (з 4 квітня 2007 до 9 квітня 2008 та з 17 квітня 2018[1] до 23 квітня 2018), Президент Вірменії (2008—2018).

Цитати[ред.]

  •  

«Принципова позиція Папи Римського і погляди, висловлені Бундестагом, прокладають шлях для нових зізнань іншими країнами». — про сподівання, що більше країн визнає вбивство вірмен 1915 року в Османській імперії «геноцидом», як це назвав 24 червня 2016 року Папа Римський Франциск під час перебування в Єревані відступив від підготовленого тексту й ужив слово «геноцид» Серж Саргсян сподівається, що «геноцид» вірмен визнає більше країн (27 червня 2016 року)

  •  

«Я впевнений, що у політиків в Бундестазі таке ж бачення, і вони не дозволять, щоб їх залякували... Якщо піти на компроміс на догоду короткостроковим політичним інтересам, то, врешті-решт, доведеться робити це знову і знову. А це погано для Німеччини, для Європи і всього світу». — про очікування, що символічна резолюція, що оголошує вбивство півтора мільйона вірмен «геноцидом» буде схвалена законодавцями Німеччини Президент Саргсян просить Бундестаг прийняти резолюцію про геноцид вірмен (1 червня 2016 року)

  •  

«Я запропонував Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ доручити нашим міністерствам закордонних справ почати спільні кроки з включення Сурб-Хача до списку світової спадщини ЮНЕСКО... Сурб-Хач – це не тільки невід`ємна частина нашої духовної культури, але одна з перлин Кримського півострова». — про пропозицію Президенту України Віктору Ющенко працювати над включенням стародавньої вірменської святині – монастирського комплексу Сурб-Хач у Криму до списку світової спадщини ЮНЕСКО під час перубування в Криму, в ході святкування 650-річчя монастиря Сурб-Хач Президент Вірменії розповів про свою розмову з Ющенком (30 липня 2008 року)

  •  

«У чому логіка? Припустимо, процес не відбувся, вони (учасники протестів - ред.) не завадили, припустимо, перешкодили ще раз, і цей процес знову не відбувся, що буде потім? Вони що, стануть законною, легітимною владою? Коли в діях людей немає логіки, дуже складно зрозуміти, як розвиватимуться події. На жаль, ми вже одного разу пройшли цією дорогою». — про те, що не бачить логіки у діях учасників мітингу в Єревані в інтерв'ю телеканалу "Шант" Прем'єр Вірменії сподівається, що до силового сценарію не дійде (20 квітня 2018 року)

  •  

«Звертаюся востаннє як керівник країни. Нікол Пашинян мав рацію. Я помилився. У такій ситуації є кілька рішень, але на жодне я не піду. Це не для мене. Я залишаю пост керівника країни, пост прем’єр-міністра Вірменії. Вуличний рух проти мого прем’єрства. Я виконую вашу вимогу”, – сказав він у офіційній заяві до вірменського народ». — офіційна заява до вірменського народу після подання у відставку після 10-денних протестів у столиці країни Єревані Прем’єр-міністр Вірменії подав у відставку після протестів (20 квітня 2018 року)

Примітки[ред.]