Перейти до вмісту

Романо Проді

Матеріал з Вікіцитат
Романо Проді
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Рома́но Про́ді (іт. Romano Prodi; 9 серпня 1939, Скандіано, Емілія-Романья, Королівство Італія) — італійський лівоцентристський політик, прем'єр-міністр (1996—1998, з травня 2006 по січень 2008). Між двома своїми прем'єрствами був президентом Єврокомісії (1999—2004).

Цитати

[ред.]
  •  

«...підготувало б добрий ґрунт для тіснішої інтеграції України з ЄС... деякі з нещодавно прийнятих до ЄС країн були в гіршому стані, аніж є тепер Україна... Україна важлива для Європи як джерело економічного зростання та енергетичної безпеки, а також як міст до Росії». — про заклик до європейських лідерів зробити все можливе для підписання угоди ЄС із Україною на сторінках американської Christian Science Monitor Романо Проді: не зробіть помилки з Україною, надійним партнером ЄС (світова преса) (3 квітня 2013 року)

  •  

«...не зробіть помилки: західні інтереси та цінності найкраще засвоєні Україною як надійним європейським партнером... Це – серйозна геополітична можливість Європи та США. Ми повинні максимально використати це». — про заклик до європейських лідерів зробити все можливе для підписання угоди ЄС із Україною на сторінках американської Christian Science Monitor Романо Проді: не зробіть помилки з Україною, надійним партнером ЄС (світова преса) (3 квітня 2013 року)

  •  

«Я завжди вважав одностайність ганьбою і підтверджую ваші слова. У такий спосіб неможливо керувати. Ми більше не можемо терпіти відсутність зовнішньої політики, коли Туреччина та Росія керують у Лівії, коли ми не знаємо, які рішення приймати, тому що зобов'язані вирішувати все одноголосно, починаючи з війни в Іраку, і так далі. мертвої точки європейської політики». — про критику концепцію одноголосності у процесі прийняття рішень у Європейському співтоваристві в інтерв'ю Euronews Романо Проди: "Европе необходимы реформы") (12 вересня 2021 року)

  •  

«З одного боку, є відданість Атлантичному альянсу, який із самого початку об'єднував європейські країни. На мою думку, ця вірність є, вона необхідна і корисна, але пасивна. Але європейська політика вже не проводиться Європою. На мій погляд, навіть НАТО потребує європейської армії. А потім ми скаржимося, що нас навіть не попередили про виведення військ з Афганістану». — про те, як Європа поводиться в порівнянні з такими конкурентами, як США чи Китай в інтерв'ю Euronews Романо Проди: "Европе необходимы реформы") (12 вересня 2021 року)

  •  

«Зовсім ні. Європа не може розвиватися без двох поршнів двигуна, якими є Франція та Німеччина. Однак Італія необхідна для роботи цього двигуна - разом із Францією, Німеччиною та Іспанією у цій групі». — про те, що після брекситу, франко-німецький локомотив став застарілою моделлю у цій новій реальності в інтерв'ю Euronews Романо Проди: "Европе необходимы реформы") (12 вересня 2021 року)

  •  

«Початок був чудовим. Але потім, через кілька криз, через помилки, допущені державами, що приймають рішення, справи пішли погано, і євро втратив свій блиск. Я вважаю, що потреба в євро по- як і раніше, дуже сильна, і сьогодні це один із важливих глобальних гравців, навіть якщо він і не досяг такої ваги, як долар, як деякі сподівалися. Але це точно не другорядний гравець». — про 20х-річну історію євровалюти в інтерв'ю Euronews Романо Проди: "Европе необходимы реформы") (12 вересня 2021 року)

  •  

«Я, звичайно, починаю свою книгу з розповіді про своє місто - Болоньє. Місто, яке з часів середньовіччя приймало студентів з усієї Європи. Європа пережила жахливі часи: трагедію воєн, напруженість між двома жахливими світовими війнами. Так було до тих пір, поки великі державні діячі не зрозуміли, що історія має змінитись. Вони написали Вентотенський маніфест, і почалися пригоди. потім створення програми Erasmus, євро. Європейська історія іноді буває заплутаною, але вона й захоплююча». — про власну книгу, яка є зізнанням у любові до Європи в інтерв'ю Euronews Романо Проди: "Европе необходимы реформы") (12 вересня 2021 року)

Примітки

[ред.]