Перейти до вмісту

Ласло Шойом

Матеріал з Вікіцитат
Ласло Шойом
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ласло Шойом (Sólyom László; 3 січня 1942, Печ — 8 жовтня 2023 — президент Угорщини з 5 серпня 2005 року по 5 серпня 2010 року. Голова Конституційного суду Угорщини з 1990 по 1998 рік. Член-кореспондент Угорської академії наук з 2001 року. Брав активну участь у діяльності правозахисних та екологічних організацій.

Цитати[ред.]

  •  

«...угорська національна меншина, яка проживає в Україні і надалі буде користуватися всіма правами, які прийняті сьогодні у європейській спільноті, відзначив гарні умови для розвитку освіти, участі в різни сферах суспільно-політичного життя країни, при цьому були висловлені побажання врахувати специфіку угорської мови при вивченні державної». — про розвиток угорської національної меншини, яка проживає в Україні у ході робочої поїздки до Закарпатської області разом із Президентом України Віктором Ющенком 13 січня 2008 року Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорщини Ласло Шойом (14 січня 2008 року)

  •  

«Справді, якщо порівняти діяльність Шойома з діями його попередників, бачимо зовсім нову роль президента на людях... Шойом мав нову програму з новою незалежною тематикою, в цьому була його незвичність. Він змінив звичний образ президента з символічними функціями на інший, коли глава держави має сильні повноваження і суттєво впливає на політичні процеси в країні і поза її межами». — про намагання Шмітта бути незалежним президентом, конфліктуючи не тільки з партіями, а й навіть із міністерством оборони, обстоюючи позицію захисників довкілля і водночас забуваючи про те, що він був і головнокомандувачем збройних сил країни Плагіат став причиною відставки президента Угорщини (3 квітня 2012 року)

  — політолог Урсула Сомсейд

Примітки[ред.]