Кубраков Олександр Миколайович

Матеріал з Вікіцитат
Кубраков Олександр Миколайович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Кубраков Олександр Миколайович (20 серпня 1982, Першотравенськ, Дніпропетровська область, УРСР) — український політик, підприємець, експерт IT-ринку та ринку мобільного зв'язку. Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури з 1 грудня 2022 року. Міністр інфраструктури України (20.05.2021-01.12.2022)[1]. Директор асоціації «Інформаційні технології України», керівник сектору телекомунікацій та Ай-Ті в Офісі ефективного регулювання (2016—2019[2]). Голова Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору; листопад 2019 — травень 2021).

Цитати[ред.]

  •  

«Окрім експорту для нас важливо розвивати економічну спроможність регіонів, зокрема тих, які суттєво постраждали від російської агресії й підтримувати бізнес, який залишається працювати на прифронтових територіях. Для цього нам важливо шукати інструменти підтримки бізнесу в регіонах та перспективних для розвитку галузей». — виступ на зустрічі зі спеціальною представницею Сполучених Штатів з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер із представниками найбільших українських компаній-експортерів про експорт та розвиток логістичних шляхів Кубраков і спецпредставниця США Пріцкер обговорили розвиток українського експорту та логістичних шляхів (12 січня 2023 року)

  •  

«Я вдячний американським партнерам, щира вдячність посолці США в Україні Бріджит Брінк за стабільну підтримку України та зацікавленість надалі допомагати нам відновлювати економіку. Разом ми знайдемо шляхи, як зробити відбудовану Україну економічно сильною на всіх рівнях». — виступ на зустрічі зі спеціальною представницею Сполучених Штатів з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер із представниками найбільших українських компаній-експортерів про експорт та розвиток логістичних шляхів Кубраков і спецпредставниця США Пріцкер обговорили розвиток українського експорту та логістичних шляхів (12 січня 2023 року)

  •  

«В цій фазі війни ми концентруємося на простих речах. Очевидно, що нам потрібно негайно робити все для забезпечення міст електроенергією. Потрібно підтримувати економіку, надавати послуги населенню. Якщо росіяни будуть нападати на наші підстанції, ми будемо відновлювати їх і намагатимемося далі їх захищати.

Ми розуміємо, що для наших партнерів стає все складніше фінансово підтримувати Україну на такому ж рівні. Тому хочемо запустити власну економіку». — про відновлення України в інтерв'ю Spiegel Про відновлення України, інвестиції та ППО: головне з інтервʼю Олександра Кубракова Spiegel (8 грудня 2023 року)

  •  

«[Продовжують інвестувати в Україну] як правило, компанії, які вже були активні в Україні до початку війни. Багато з цих компаній працюють над тим, щоб зберегти свій бізнес. Це стосується, наприклад, компаній з аграрного сектору, які інвестують у розширення вантажних терміналів на Дунаї. Вони потребують цієї потужності.

Ми маємо подібні приклади і в промисловості: німецький виробник будівельних матеріалів Knauf мав фабрику поблизу Бахмута, яка була повністю зруйнована. Також постраждав склад поблизу Києва, але зараз він вже працює. Шукають нове місце для зруйнованого заводу». — про іноземні інвестиції в Україну в інтерв'ю Spiegel Про відновлення України, інвестиції та ППО: головне з інтервʼю Олександра Кубракова Spiegel (8 грудня 2023 року)

  •  

«Антикорупційні інституції в нашій країні нарешті працюють. Минулого року був призначений антикорупційний прокурор. Є Національне антикорупційне бюро України, а також спеціалізований суд. Ця система вже продемонструвала свою ефективність торік.

Також ми створили платформу DREAM для управління цифровим відновленням. Це стосується розвитку інфраструктурних проектів, відповіді на запити наших громадян та забезпечення прозорості для наших партнерів. Ця система була розроблена спільно з громадськістю, з найрадикальнішими антикорупційними неурядовими організаціями. Вони відповідають за цю систему.». — про запобігання корупції в інтерв'ю Spiegel Про відновлення України, інвестиції та ППО: головне з інтервʼю Олександра Кубракова Spiegel (8 грудня 2023 року)

  •  

«Є певні оптимістичні речі, які ми бачимо зараз на півночі і на півдні нашої країни. Сподіваюсь, що всі ці операції і все, що відбувається, завершиться успішно, ми відвоюємо наші території не тільки, які були окуповані зараз, з лютого 2024, а, знову ж таки, відвоюємо те, що втратили починаючи з 2014. Ось це я вважаю перемогою. Як воно буде відбуватися? Я думаю, що у суспільства буде надзвичайне натхнення і бажання відбудувати і побудувати нормальну країну і, сподіваюсь, що все це займе не десятиріччя, а все ж таки, роки. Тобто, я думаю, що Україна отримає надзвичайно великий імпульс». — про перспективи перемоги України в інтерв'ю Мирославі Гонгадзе Міністр Олександр Кубраков про відбудову української інфраструктури. Інтерв'ю (23 вересня 2023 року)

Примітки[ред.]