Перейти до вмісту

Клаус Йоганніс

Матеріал з Вікіцитат
Клаус Йоганніс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Клаус Вернер Йоганніс (рум. Klaus Werner Iohannis; 13 червня 1959, Сібіу, Народна Республіка Румунія) — румунський політик, Президент Румунії (з 21 грудня 2014 року), діяч місцевого самоврядування та викладач етнічного саксонського походження. В 2000—2014 роках був мером міста Сібіу, давній лідер Демократичного форуму німців в Румунії, у червні-грудні 2014 року очолював Націонал-ліберальну партію.

Цитати

[ред.]
  •  

«Я висуваю цю кандидатуру від імені Румунії з усією відповідальністю, і це рішення базується на результатах Румунії, досвіді, накопиченому протягом двох мандатів президента Румунії, глибокому розумінні викликів, з якими стикаються НАТО, Європа і особливо наш регіон, і моя тверда відданість основним цінностям і цілям НАТО». — про намір балотуватися на посаду генсека НАТО Президент Румунії оголосив про рішення балотуватися на генсека НАТО (12 березня 2024 року)

  •  

«Військовий конфлікт у Європі – це реальність, яка ще кілька років тому здавалася неймовірною. Росія виявляється довгостроковою загрозою для нашого континенту. Кордони НАТО стають першочерговими, а зміцнення східного флангу залишатиметься довгостроковим пріоритетом. Румунія довела, що вона є опорою стабільності та безпеки в регіоні». — про те, що парасолька Альянсу надала Румунії найсильніші гарантії безпеки в історії Президент Румунії оголосив про рішення балотуватися на генсека НАТО (12 березня 2024 року)

  •  

«Ми перебуваємо в контексті безпеки, де я вважаю, що настав час для нашої країни взяти на себе ще більшу відповідальність у євроатлантичних керівних структурах. Це законне прагнення держави, яка зазнала радикальних трансформацій за останні два десятиліття і яка могла б використати цей досвід для формування нового бачення того, як ми можемо швидко й ефективно реагувати на різноманітний і складний спектр викликів і загроз». — про те, що Румунія є шанованим членом ЄС і НАТО і для країни настав час взяти на себе ще більшу відповідальність Президент Румунії оголосив про рішення балотуватися на генсека НАТО (12 березня 2024 року)

  •  

«Водночас я вважаю, що НАТО потребує, зі свого боку, оновлення погляду на свою місію. Східна Європа робить цінний внесок у дискусії та рішення, які приймаються в НАТО. Завдяки збалансованому, сильному та впливовому представництву цього регіону Альянс зможе приймати найкращі рішення, які відповідають потребам і інтересам усіх держав-членів». — про розуміння викликів, з якими зіткнувся регіон, поточної безпекової ситуації, нестабільної через війну РФ проти України Президент Румунії оголосив про рішення балотуватися на генсека НАТО (12 березня 2024 року)

  •  

«Атаки росії, що тривають, на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, поблизу Румунії, є неприйнятними. Це воєнні злочини, і вони ще більше впливають на здатність України передавати свої продовольчі товари тим, хто потребує допомоги у світі». — про засудження російських атак по об’єктах інфраструктури на півдні України Президент Румунії засудив російські удари по українській інфраструктурі на Дунаї (2 серпня 2023 року)

  •  

«Один із напрямів наших спільних дій – продовження підтримки України. Ми маємо підтримати український народ. Я маю таке переконання попри певні голоси, які говорять про втому від європейської солідарності. Захист демократії, територіальної цілісності та суверенітету, як і міжнародного порядку, що оснований на правилах, не можуть бути суб’єктом для будь-якої втоми». — про підвищення спроможності оборонної промисловості під час звернення до європейських депутатів в ході пленарного засідання Європейського парламенту «Маємо діяти»: президент Румунії закликав Європу сконцентрувати увагу на власній безпеці (7 лютого 2024 року)

  •  

«Сьогодні на засіданні Європейської Ради у Брюсселі ми обговоримо поточну ситуацію на Близькому Сході, нашу тверду підтримку України в контексті агресивної війни Росії, довгостроковий бюджет ЄС, економіку, міграцію та зовнішні відносини. Я ще раз підтверджу нашу (Румунії) тверду підтримку України стільки, скільки буде потрібно, і закличу розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою до кінця 2023 року». — про заклик розпочати переговори про вступ до ЄС України та Молдови Почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС треба до кінця року - президент Румунії (26 жовтня 2023 року)

  •  

«Війна дала нам ще один урок – солідарності та єдності. Разом ми показали, що ми сильні та протистоїмо російській агресії. Цю битву має виграти Україна, а росія мусить відповісти за скоєні злочини та знищені життя». — про підтримку України Йоганніс: Україна має виграти цю битву, а росія - відповісти за злочини (24 лютого 2023 року)

Примітки

[ред.]