Перейти до вмісту

Жорж Помпіду

Матеріал з Вікіцитат
Жорж Помпіду
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Жорж Помпіду́ (повне ім'я: Жорж Жан Раймон Помпіду, фр. Georges Jean Raymond Pompidou; 5 липня 1911, Монбудіф, департамент Канталь, Овернь — 2 квітня 1974, Париж) — французький державний діяч, прем'єр-міністр (1962—1968) і президент (1969—1974) П'ятої республіки, лідер правих (голлістів). Був засновником паризького музею сучасного мистецтва — Центру Помпіду, а також укладачем антології французької поезії з власними коментарями.

Цитати[ред.]

  •  

«...Якщо я можу узагальнити для вас думку президента республіки, то це: «реформа, так, дурість, ні!» — цитата зауважень, зроблених Шарлем де Голлем на засіданні уряду 19 травня 1968 року під час студентського руху в травні 1968 року. Архів INA на Lumni (платформа INA та Міністерства національної освітиШарль де Голль, цитує Жорж Помпіду (19 травня 1968 року).

  •  

«Я не вірю в майбутнє комуністичного суспільства, тому категорично ні! Я в це не вірю, тому що я за свободу, і більше того, я не вірю в це, тому що я за економічний прогрес. Однак мені здається очевидним, що це режим, який не допускає свободи і паралізує економічний прогрес. Я в це не вірю...і мені цікаво, чи вірять вони самі!». — про ставлення до комунізму в інтерв’ю журналу Réalités (14 квітня 1970 року).

  •  

«Я з тих, хто вважає, що через п'ятдесят років доля буде складатися з того, щоб можна було дозволити собі життя заможного селянина початку 20 століття, багато в чому, тобто простір навколо себе, чисте повітря... свіжі яйця, курчата, вирощені на зерні, тощо». — про перспективи життя в 2020-х роках в інтерв’ю журналу Réalités (14 квітня 1970 року).

Примітки[ред.]