Перейти до вмісту

Жак Ширак

Матеріал з Вікіцитат
Жак Ширак
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Жак Рене́ Шира́к (фр. Jacques René Chirac; 29 листопада 1932, Париж — 26 вересня 2019, Париж) — французький політик[1], 4-й президент П'ятої Республіки (з 17 травня 1995 по 16 травня 2007).

Цитати

[ред.]
  •  

«Ми не експортуємо демократію в інкасаторських бронеавтомобілях». — про відмову від підтримки операції США та Британії в Іраку під час суперечки з італійським прем'єром Сільвіо Берлусконі в 2003 році Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Війна завжди є крайнім засобом. Це завжди доказ невдачі. Це завжди найгірше рішення, оскільки воно приносить смерть та нещастя». — про відчуття агресії за тиждень до початку операції проти Іраку у березні 2003 року Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Що ще хоче від мене ця домогосподарка? Мої яйця на тарілці?"». — про втому від суперечки з Маргарет Тетчер, пробуркотів до президента Франції Франсуа Міттерана на саміті Європейської економічної спільноти в Брюсселі 1988 року Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Єдине, що вони колись робили для європейського сільського господарства, - це коров'ячий сказ. Після Фінляндії це країна з найгіршою їжею. Не можна вірити людям, кухня яких настільки погана». — критика британської їжі в розмові з канцлером Німеччини Шрьодером та президентом Росії Путіним на святкуванні 750-річчя від дня заснування Калінінграда (Кенігсберга) Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Перед обличчям нетерпимості та ненависті жодна капітуляція не можлива, жоден компроміс неможливий, жодні дебати неможливі». — про відмову брати участь у дебатах після виходу у другий тур президентських виборів у 2002 році разом з лідером Національного фронту Жан-Марі Ле Пеном Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Коли мене вперше обрали, мені було 32 роки, і я одразу пішов до уряду. Потім я просто залишився назавжди. Уряди змінювалися, але я залишався разом з меблями». — про рецепт свого політичного довголіття в одній з розмов з прем'єром Тоні Блером Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Обіцянки стосуються лише тих, хто в них вірить». — про мистецтво політики Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Наш будинок палає у той час, як ми дивимось в інший бік ... Природа, понівечена і надмірно експлуатована, вже не може відроджуватися, і ми відмовляємось визнавати це ... Земля і людство перебувають у небезпеці, і ми всі несемо відповідальність». — про заклик до рішучих дій з порятунку довкілля на Самміті Землі в Йоханесбурзі у 2002 році Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

  •  

«Давайте не будемо самі себе обманювати... Це рішення Франції неминуче створює складну ситуацію для захисту наших інтересів у Європі. Ми повинні відповісти на це, об'єднавшись заради одного - наших національних інтересів». — про відмову французької громадськості від проєкту конституції ЄС у травні 2005 року на національному телебаченні Жак Ширак натякнув, що не буде втретє балотуватись на посаду президента Франції (8 лютого 2007 року)

  •  

«...існує життя після політики». — про те, що не буде втретє балотуватись на посаду президента Франції в інтерв’ю на місцевому телебаченню Відомі вислови Жака Ширака (26 вересня 2019 року)

Примітки

[ред.]