Перейти до вмісту

Бідзіна Іванішвілі

Матеріал з Вікіцитат
Бідзіна Іванішвілі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Бідзіна Іванішвілі (груз. ბიძინა ივანიშვილი; 18 лютого 1956, Чорвіла, Грузинська РСР, СРСР) — грузинський проросійський олігарх[1], політик. З 25 жовтня 2012 до 20 листопада 2013 року — прем'єр-міністр Грузії[2]. Мав значні статки у Росії, де був відомий як Борис Григорович Іванішвілі. Втратив грузинське громадянство, коли став громадянином Росії і Франції. За списком Форбс посідає 153 місце у списку найбагатших людей планети. Є лідером грузинської партії Грузинська мрія — Демократична Грузія, яка перемогла на парламентських виборах у 2012 році[3].

Іванішвілі — партнер кримінального авторитета Тамаза Сомхішвілі. Forbes Georgia видалив статтю, де Сомхішвілі визнав факт регулярних зустрічей з Іванішвілі.[4]

Цитати[ред.]

  •  

«Саме з цими унікальними національними традиціями та ідентичністю ми повинні приєднатися до спільної європейської сім'ї, тому що тільки в таких випадках ЄС може мати реальну ціну для Грузії і ЄС для Грузії». — заява, що країна 2030 року стане членом Євросоюзу на тлі прагнень влади ухвалити закон про "іноагентів", розкритикований Заходом та громадянським суспільством на мітингу перед парламентом Грузії Засновник керівної партії Грузії Іванішвілі пообіцяв вступ країни в ЄС у 2030 році (30 квітня 2024 року).

  •  

«Рівно 3 роки тому я повідомив громадськість про своє рішення дистанціюватися від активних політичних процесів. І ось через 3 роки з власної ініціативи я повертаюся в політичне життя як почесний голова партії». — офіційна заява про своє повернення в політику на з'їзді «Грузинської мрії» у статусі почесного голови партії Засновник «Грузинської мрії» Бідзіна Іванішвілі заявив про повернення в політику (30 грудня 2023 року).

  •  

«Я не буду кандидатом у прем’єр-міністри. Прем'єр-міністр не зміниться». — про власні політичні перспективи Засновник «Грузинської мрії» Бідзіна Іванішвілі заявив про повернення в політику (30 грудня 2023 року).

  •  

«Єдиний шлях - це дружні, братські відносини. Ні в якому разі, навіть на рівні розмов, слово "сила" не повинне бути згадане. Ми повинні побудувати демократичну, економічно сильну державу і розбудити у них (в осетин та абхазів) бажання жити разом з нами». — про своє ставлення до конфлікту між Росією і Грузією та те, що Південна Осетія і Абхазія повинні приєднатися до Грузії виключно на добровільній основі в інтерв'ю московському бюро Голосу Америки розповів Іванішвілі розповів про спосіб повернути Південну Осетію до складу Грузії (6 серпня 2013 року).

  •  

«для цієї зустрічі поки немає підстав. Щоб зустріч відбулася, потрібно більше позитиву, більш відточені двосторонні відносини...». — про бажання остаточно повернути дипломатичні відносини з Росією на високий рівень і зустрітися з Володимиром Путіним в інтерв'ю московському бюро Голосу Америки розповів Іванішвілі розповів про спосіб повернути Південну Осетію до складу Грузії (6 серпня 2013 року).

  •  

«На цьому етапі, коли йде формування Євразійського союзу, я, як глава кабінету, кажу так: я уважно стежу і вивчаю це питання. Якщо це буде вигідно для нашої країни і принесе їй додаткові дивіденди і разом з цим не йтиме на противагу нашій стратегії, яка передбачає інтеграцію Грузії до Євросоюзу і НАТО, – то чому б і ні? Я ніколи не зроблю нашу країну піддослідним кроликом! Відповідно, ми спостерігаємо і вивчаємо, що означає Євразійський союз. У дуже далекій перспективі Росія стане і членом Євросоюзу, оскільки ці країни сусіди, і вони потрібні один одному. Росія стане і членом НАТО, і близьким другом США, якщо хочете». — про основні пріоритети грузинської зовнішньої політики на щорічній міжнародній конференції з питань зовнішньої політики та безпеки в Ризі у відповідь на запитання кореспондента Радіо Тавісуплеба – грузинської редакції Радіо Свобода Грузія ставить за мету Європейський cоюз, але і Євразійського не виключає – прем’єр Іванішвілі (11 вересня 2013 року).

  •  

«У такий союз ми не вступимо! Час господарів ми закінчили раз і назавжди. Ми хочемо свободи, забезпечення всіх прав людини, рівності, демократії і будівництва демократичних інститутів. Відповідно ми подивимося, який принцип обере Євразійський союз, і якщо він виявиться таким, як Ви сказали, то, звичайно, ми туди не вступимо». — про те чого прагне Грузія у виборі напрямку своєї інтеграції на щорічній міжнародній конференції з питань зовнішньої політики та безпеки в Ризі у відповідь на запитання кореспондента Радіо Тавісуплеба – грузинської редакції Радіо Свобода Грузія ставить за мету Європейський cоюз, але і Євразійського не виключає – прем’єр Іванішвілі (11 вересня 2013 року).

  •  

«Людина завжди прагне до кращого життя. Звичайно, нинішня економічна криза кидає тінь на Євросоюз. Але економічна криза закінчиться. Сьогоднішня цивілізація нічого кращого, ніж Євросоюз, не створила». — про те, що приваблює в Європейському союзі на щорічній міжнародній конференції з питань зовнішньої політики та безпеки в Ризі у відповідь на запитання кореспондента Радіо Тавісуплеба – грузинської редакції Радіо Свобода Грузія ставить за мету Європейський cоюз, але і Євразійського не виключає – прем’єр Іванішвілі (11 вересня 2013 року).

Примітки[ред.]