Перейти до вмісту

Борут Пахор

Матеріал з Вікіцитат
Борут Пахор
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Борут Пахор (словен. Borut Pahor; 2 листопада 1963, Постойна, Югославія) — словенський політик. Президент Словенії з 22 грудня 2012 до 22 грудня 2022. Прем'єр-міністр Словенії з 7 листопада 2008 до 20 вересня 2011 рік.

Цитати[ред.]

  •  

«Потрібно, щоб ми довіряли один одному, потрібно щоб ми поважали один одного. Потрібна терплячість, потрібне взаєморозуміння. Незважаючи на великі розбіжності між нами, сильнішими від них є те, що об’єднує нас». — про заклик до словенців до єдності відразу в неділю ввечері, після оприлюднення попередніх результатів Новообраний президент Словенії Борут Пахор закликав словенців до єдності (3 грудня 2012 року)

  •  

«Ми мусимо бути свідомими, що війна в Україні впливає на безпеку в Європі, зокрема на Західних Балканах... Наша спільна мета - відновлення миру й стабільності в Україні, тож дозвольте запевнити, що Словенія продовжить надавати політичну й економічну підтримку, а також гуманітарну та іншу допомогу Україні. Ми - з вами». — про те, що Словенія продовжить надавати підтримку Україні, звертаючись до учасників другого саміту Кримської платформи Війна в Україні впливає на безпеку Балкан - президент Словенії (23 серпня 2022 року)

  •  

«...ЄС має прекрасний засіб для зміцнення безпеки - процес розширення... Я вітаю нещодавнє рішення Європейської ради щодо надання статусу кандидата Україні та Молдові. Я бажаю того самого Боснії та Герцеговині». — про перспективи євроінтеграції, звертаючись до учасників другого саміту Кримської платформи Війна в Україні впливає на безпеку Балкан - президент Словенії (23 серпня 2022 року)

  •  

«Між Словенією та Туреччиною існують зразкові відносини». — про те, що сторони продовжують роботу щодо подальшого зміцнення економічного та політичного співробітництва на спільній прес-конференції, що відбулася після зустрічі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом у Президентському комплексі Президент Словении: Если эта война продлится дольше, чем ожидается, напряженность может охватить и юг и Западные Балканы (10 серпня 2022 року)

  •  

«Ми завжди намагаємось залучати до своїх проектів турецькі компанії. Турецький бізнес у Словенії виявив себе з найкращого боку і є показником стандартів. Вони пропонують найкращі умови і за ціною і якістю і термінами виконання. Ми думаємо, що ви дійсно цього заслуговуєте». — про те, що між сторонами є різні погляди щодо деяких питань, але країни у щирому дружньому діалозі знаходять вирішення цих проблем на спільній прес-конференції, що відбулася після зустрічі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом у Президентському комплексі Президент Словении: Если эта война продлится дольше, чем ожидается, напряженность может охватить и юг и Западные Балканы (10 серпня 2022 року)

  •  

«Словенія щиро цінує зусилля шановного президента Ердогана та посередницьку роль Туреччини між Україною та Росією. На даний момент замість примусу до встановлення миру відбувається посередництво, щоб уникнути страждань безневинних людей та спроба ініціювати чесний, мирний діалог. Якщо ця війна триватиме довше, ніж очікується, напруженість може охопити і південь, і Західні Балкани». — про те, що Словенія високо оцінює зусилля Туреччини у посередництві між Україною та Росією на спільній прес-конференції, що відбулася після зустрічі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом у Президентському комплексі Президент Словении: Если эта война продлится дольше, чем ожидается, напряженность может охватить и юг и Западные Балканы (10 серпня 2022 року)

  •  

«Туреччина та Словенія мають відмінності. Ми змогли встановити дружбу з країною, з якою багато в чому відрізняємось. Це є справді зразковою ситуацією щодо дружби і союзництва. Сподіваюся, що ці ініціативи будуть успішно продовжені. Туреччина та Словенія є союзниками та країнами-партнерами в НАТО. Через війну в Україні ми ще раз переконалися, наскільки важлива ця організація. НАТО – це організація, яка сприяє безпеці миру». — про вважливість діяльності НАТО на спільній прес-конференції, що відбулася після зустрічі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом у Президентському комплексі Президент Словении: Если эта война продлится дольше, чем ожидается, напряженность может охватить и юг и Западные Балканы (10 серпня 2022 року)

Примітки[ред.]