Дідьє Рейндерс

Матеріал з Вікіцитат
Дідьє Рейндерс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Дідьє Рейндерс (фр. Didier Reynders; нар. 6 серпня 1958, Льєж, Бельгія) — бельгійський політичний діяч і член Реформаторського руху. Міністр фінансів (12 липня 1999 — 6 грудня 2011), заступник прем'єр-міністра (з 18 липня 2004), міністр закордонних справ (з 6 грудня 2011).

Цитати[ред.]

  •  

Від початку російського широкомасштабного вторгнення я передусім контактував з Міністерством юстиції України. Також з ​​Генпрокурором Іриною Венедіктовою, а потім Андрієм Костіним. Ми намагалися бути дуже конкретними, і я переконався, що це було дуже ефективно. Для нас це була і залишається реальна співучасть Офісу Генпрокурора України, Євроюсту та всіх інструментів, які я описав раніше. Але це також було чітке повідомлення для нас, що ми працюємо разом задля спільної мети — покарання злочинців[1].

  •  

Моя робота полягає в тому, щоб надати всі можливості та інструменти прокурорам і суддям виконувати свою роботу, розслідувати, переслідувати та судити воєнних злочинців.
Я впевнений, що ми організували хороший процес, щоб дати всі можливості прийняти чітке рішення щодо можливих порушень конвенцій[1].

  •  

Навіть під час війни ми маємо намір створити надійне рішення, щоб бути впевненими, що впродовж усього життя воєнні злочинці повинні знати, що існує ризик опинитися перед судом чи трибуналом[1].

  •  

Передусім для всіх демократичних країн дуже важливо брати участь у міжнародних інституціях, які займаються боротьбою з міжнародною злочинністю. Міжнародний кримінальний суд було створено для організації розслідувань, переслідування та засудження воєнних злочинів, злочинів проти людяності, злочинів геноциду чи агресії.
І це дуже важливо для всіх учасників процесу. Це перша причина, чому для такої демократичної країни, як Україна, як країни-кандидата на вступ до ЄС дуже важливо брати участь[1].

  •  

У нас є спільна слідча група, тобто конкретна команда з прокурорами держав-членів ЄС, України, Міжнародного кримінального суду. Існує хороша співпраця з нашими американськими колегами для обміну даними, розслідування та судового переслідування воєнних злочинів. Спільна слідча група — третя частина — тепер буде міжнародним центром з переслідування злочину агресії проти України[1].

  •  

Я впевнений, що у нас є багато доказів того, що росія здійснила багато порушень міжнародного права, щоб навести перший і, можливо, два приклади. Отже, порушення територіальної цілісності України очевидне. І порушення державного суверенітету України очевидне.
Ось чому ми намагаємося працювати над злочином агресії окремо. Але тепер МКС буде посилено говорити про конкретні порушення певних конвенцій. Ми намагалися надати всю підтримку, щоб отримати все більше доказів про порушення[1].

  •  

Якщо країна бере участь у міжнародному процесі, міжнародній юрисдикції злочинності, то легше приходити в суд з дедалі більшою кількістю країн світу, які нам потрібні, щоб підтримати Україну. У такий спосіб буде створено трибунал щодо злочину агресії.
Отже, ратифікація Римського статуту Україною, звичайно, допоможе організувати розслідування, переслідування та засудження росіян, відповідальних і виконавців цих злочинів[1].

Примітки[ред.]