Перейти до вмісту

Фінляндія

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Фінляндії
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Фінля́ндія (фін. Suomi, швед. Finland; офіційно Фінля́ндська Респу́бліка) — держава у Північній Європі. Межує зі Швецією на заході, з Норвегією на півночі і Росією на сході. Столиця і найбільше місто — Гельсінкі. Восьма за площею країна в Європі і найбільша малонаселена країна в Європейському Союзі.

Цитати[ред.]

  •  

Між Україною і Фінляндією є дуже чіткі подібності у 1918 році. Обидві стали незалежними, але в Україні перемогли більшовики. Натомість у Фінляндії перемогли білі, не тільки тому, що фіни були організованішими, а й через підтримку німців. Більшовики мали захищати свої інтереси в інших частинах Росії і не були здатні повернути Фінляндію, як це сталося з Україною[1].

  Генрік Мейнандер
  •  

Тривалий час Фінляндія була частиною Швеції, потім – Великим князівством у Російській імперії, згодом – незалежною нацією. Нашою безпековою проблемою завжди було те, як мати справу з Росією. Не тільки під час війни, а й у мирні дні[1].

  — Генрік Мейнандер
  •  

Фінляндія – єдина європейська країна, яка має справжню призовну армію. Тобто це все підтримувало фінів, ми не мали ілюзій щодо Росії.
Втрати Другої світової сприйняли як необхідні задля підтримки незалежности. Це те, що врешті-решт матиме Україна. Те, що відбувається у вас, – жахливо, але ваша національна ідентичність буде загартована, і на багато поколінь ви матимете досвід захисту своєї країни[1].

  — Генрік Мейнандер
  •  

Фінляндія — це єдина країна в світі, де металісти потрапляють на верхні рядки хіт-парадів. З іншого боку, навіть учасникам цих гуртів доводиться працювати на звичайних роботах. Але в цьому своя романтика і цим ми цікавіші за Захід[2].

  Маркус Тойвонен
  •  

iPhone розвалив Nokia, а iPad — лісову промисловість[3]. — Про те, як Apple зруйнував економіку Фінляндії

  Бйорн Валрус
  •  

Фінляндія була лабораторією для психологічних операцій Радянського Союзу, а також історією успіху для східного сусіда. Наша країна, яка виглядала як західна демократія, була доказом, що Радянський Союз міг жити в мирі з тими, хто по інший бік кордону[4]. — Зі статті «Уявіть фінляндизовану Європу»

  Софі Оксанен
  •  

Фінське суспільство – це насправді шведське суспільство, де ми розмовляємо переважно фінською. Наше християнство – із Заходу, наше законодавство було шведським навіть після того, коли 1809 року країна стала російським Великим князівством. У ХІХ столітті в нас постав національний рух проти шведської як єдиної офіційної мови. Але наше громадянське суспільство прямує тим самим шляхом, що й інші скандинавські країни. Ми маємо спільну ментальність та суспільну структуру. Якщо порівнювати фінів з іншими націями, то ми найбільше схожі на шведів – спосіб життя, наші цінності, функціонування суспільства[1].

  — Генрік Мейнандер

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]