Івиця Дачич

Матеріал з Вікіцитат
Івиця Дачич
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Івиця Дачич (серб. Ивица Дачић, Ivica Dačić; 1 січня 1966, Призрен, Косова) — сербський політик, колишній голова уряду Сербії (2012—2014), голова Соціалістичної партії Сербії. Міністр закордонних справ Сербії з 26 жовтня 2022 року та з 27 квітня 2014 до 22 жовтня 2020. Голова Народних зборів Сербії з 22 жовтня 2020 до 1 серпня 2022 року.

Цитати[ред.]

  •  

«Прем'єр-міністр брав участь у засіданні через аудіо- та відеозвернення, але ми не підтримали і не прийняли текст Кримської платформи, тому що він виходить за ті межі, які для нас прийнятні». — про Міністр закордонних справ Сербії Івиця Дачич заперечив приєднання його країни до декларації Кримської платформи[1] (27 серпня 2023 року)

  •  

«Вся ця історія [війна Росії проти України] базується на територіальній цілісності. Ви знаєте, з яким зусиллям ми голосуємо за всі резолюції, засудження порушення територіальної цілісності України в усіх резолюціях в усьому світі, а коли йдеться про нашу територіальну цілісність, вони утримуються... Зараз нам потрібно більше захищати територіальну цілісність України чи Боснії та Герцеговини, руйнувати наші інтереси, тому що ми руйнуємо відносини з Росією, і щоб вони утримались під час голосування. Я цього не розумію». — про те, що Сербія може змінити ставлення до територіальної цілісності України через голосування щодо Косова Сербія може змінити ставлення до територіальної цілісності України через голосування щодо Косова (25 квітня 2023 року)

  •  

«Усім потрібне тривале вирішення сербсько-албанського конфлікту, якого можна досягти тільки через домовленість, … у якій кожен щось виграє, а щось програє». — про проведення межі між сербами й албанцями Косова так, щоб переважно сербська за населенням північ Косова отримала автономію, після чого Белград може визнати косовську незалежність Голова МЗС Сербії запропонував поділити Косово на національні частини, щоб покласти край конфліктові (14 серпня 2017 року)

  •  

«Голосування України також стало неприємним сюрпризом після того, як Сербія засуджувала порушення її територіальної цілісності». — про обурення голосування України з питання членства Косова у Раді Європи Сербія обурена, що Україна утрималася під час голосування стосовно членства Косова в РЄ (26 квітня 2023 року)

Примітки[ред.]

  1. Кримська платформа - це ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідь на зростання загроз безпеці, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захист жертв російського режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.