Надання автокефалії Українській православній церкві

Матеріал з Вікіцитат

Надання автокефалії Українській православній церкві — дії церковної і світської влади в Україні та материнської Константинопольської церкви, спрямовані на створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні і набуття нею автокефалії.

Цитати[ред.]

  •  

Після подій 2014 року Україна вже ніколи не буде ані політичною, ані церковною колонією Росії. Як свідчить стан Православної Церкви в Україні, вона вже давно за всіма належними критеріями готова до статусу Помісної автокефальної церкви.[1]

  — Звернення Верховної Ради України до Його Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні, 16 червня 2016
  •  

Для Константинополя українське питання не нове, воно не виникло позавчора. Кожен президент України, крім Віктора Януковича, приїжджав на Фанар [стамбульської резиденції Константинопольського патріарха] і просив про автокефалію.[2]

  — єпископ Константинопольського Патріархату Йов (Геча), інтерв'ю BBC, 2018
  •  

Вельмишановний Петро Олексійовичу, 11 жовтня 2018 року – цей історичний день став днем проголошення, виражаючись світською мовою, декларації про духовний суверенітет українського народу. Подібно як 16 липня 1990 року – Декларації про державний суверенітет України. Ваше ім’я золотими літерами вписане з іменами правителів Київської Русі, Київської держави, Вашими попередниками – святим рівноапостольним князем Володимиром, Ярославом Мудрим – в історію України, які багато зробили для духовного розквіту свого народу. Як добрий пастир, Вселенський Патріархат покинув 99 овець і провів цим рішенням від 11 жовтня до єдності цю одну вівцю – мільйони православних християн, здійснюючи свою голгофську самопожертвенну місію, яку він продовжує здійснювати всупереч власним інтересам, а діючи  як Матір-Церква заради майбутнього своїх дітей, даруючи автокефалію від московської церкви донедавна дарованої автокефалії Чехії і Словаччини. А тепер настав час для православної церкви в Україні.[3][4][5]

  Іларіон (Рудник)

Примітки[ред.]

  1. Звернення Верховної Ради України до Його Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. Архів оригіналу за 2018-11-03. Процитовано 2018-11-03.
  2. Святослав Хоменко, Михайло Денисов. Константинополь: Московського патріархату в Україні більше немає. Архів оригіналу за 2018-11-03. Процитовано 2018-11-03.
  3. Патріарх Варфоломій подякував Президенту за зусилля у об’єднанні православних християн в Україні – зустріч Глави держави з екзархами Вселенського Патріарха. Адміністрація Президента України (2018-10-16). Процитовано 25 жовтня 2018.
  4. Екзархи Вселенського Патріарха від імені Варфоломія I подякували Порошенку за зусилля у об’єднанні православних християн в Україні. Релігійно-інформаційна служба України (2018-10-16). Процитовано 25 жовтня 2018.
  5. "Ім'я вписано золотими літерами": єпископ порівняв Порошенка із Ярославом Мудрим. Обозреватель (2018-10-16). Процитовано 25 жовтня 2018.