Перейти до вмісту

Турб'єрн Ягланд

Матеріал з Вікіцитат
Турб'єрн Ягланд
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Турб'єрн Ягланн (Яґланн[1], норв. Thorbjørn Jagland; нар. 5 листопада 1950, Драммен, Норвегія) — норвезький політик. Прем'єр-міністр Норвегії 1996–1997, міністр закордонних справ Норвегії у 2000–2001 рр. Генеральний секретар Ради Європи з 2009 по 2019 рр. Одружений, має двох синів.

Цитати

[ред.]
  •  

«Дійсно, за попередньої влади були ухвалені деякі потрібні й правильні закони, і деякі з них набули чинності – як, приміром, Кримінальний процесуальний кодекс.

Але реформи – це процес. Мають бути не лише зміни в законах, мають змінитися люди. Реформа – це також зміна ментальності в судовій системі, зміна світогляду самих суддів. Судді мають пройти навчання.

Це потребує часу! По суті, стара система, яку Україна отримала зі свого радянського минулого, повинна змінитися на нову європейську систему, де суди мають справжню, повну незалежність. Це тривалий процес». — про те, що за часів Януковича був значний прогрес у судовій реформі в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Не думаю, що в цьому випадку варто забувати про верховенство права. Люди, яких звинувачують у чомусь – в тому числі судді – мають право піти до суду і оскаржити рішення в суді. Не можна просто сказати, що цей і цей суддя – корупціонери, чи винні в чомусь подібному, і звільнити їх. В системі, де діє верховенство права, це неприпустимо. Я розумію, що мають бути зміни. Але зміни також мають проходити правовим шляхом!

Якщо ви просто звільните всіх суддів, то у мене виникає питання – а чи маєте ви інших, які прийдуть їм на заміну?» — про те, що імідж судової системи в Україні жахливий в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Я не погоджуюся з цим. Якщо ваша держава дійсно має намір і підстави для тимчасового обмеження дії деяких статей Європейської конвенції з прав людини, то ви мали би повідомити про це мене, генерального секретаря РЄ. Ви мали б надати роз'яснення: які статті конвенції (тобто які базові права людини. – ЄП) обмежуються, з яких причин це необхідно зробити, на який період.

Існує правова можливість для такого обмеження (дотримання прав людини), але такий запит має бути обґрунтованим. Такі приклади були в історії Ради Європи. Водночас я, як депозитор Європейської конвенції з прав людини, досі не отримував від України такого запиту. І наголошую ще раз – обмеження не можна здійснювати "просто так", мають бути підстави. Ви не можете просто сказати: права людини в Україні більше не існують, бо у нас війна.

Та водночас я вважаю, що українське суспільство продемонструвало би свою силу, якби сказало: так, у нас відбувається конфлікт, але дотримання базових європейських прав та стандартів в цей період стає ще важливішим». — про те чи є підстави на деякі обмеження прав людини в Україні, адже де-факто триває війна в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Я міг би дати формальну відповідь – про те, що не я, а держави члени РЄ вирішують питання участі у Європейській конвенції з прав людини. Але я поставлю вам зустрічне питання: а чи заслуговують громадяни Росії мати право звертатися до ЄСПЛ? Адже якщо Росію буде виключено з РЄ, ми тим самим позбавимо всіх громадян РФ можливості звертатися до цього міжнародного суду». — про те чи заслуговує Росія бути членом Ради Європи в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Так, звичайно. Вже є тисячі і тисячі рішень Страсбурзького суду, зокрема, тих, що пов'язані з війною у Чечні. І тисячі людей з Чечні отримали компенсацію через порушення їхніх прав. Всі ці рішення були виконані Росією». — про те, що Росія порушує всі можливі міжнародні норми в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Я не вживав би термін "вирішення" щодо цієї проблеми. У нас – непохитна позиція щодо того, що анексія Криму була незаконною, "референдум" був незаконним. Ми шукаємо, як ми можемо спостерігати за ситуацією з дотриманням прав людини в Криму, але, на жаль, ми не можемо використовувати якісь інструменти для вирішення проблем Криму». — про роль Ради Європи і власну роль у вирішенні кримського питання в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Було ухвалено чимало добрих речей, тепер ми чекаємо на виконання... Уряд працює у надзвичайно складних умовах, не забуваймо про це. Ви повинні робити реформи в той час, коли ви маєте військовий конфлікт на своїй території. Це нелегко...

Але, звичайно, я не відкидаю того факту, що залишилося дуже багато роботи. Я щойно зустрічався з представниками громадського сектору. І почув від них про чимале роздратування, розчарування з цього приводу». — про оцінку реформ в Україні в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«В питанні реформи правосуддя відбулися правильні речі. Приміром, те, що ви працюєте за новим КПК (ухвалений та почав діяти за часів Януковича), ви змінили закон про прокуратуру (ухвалений в жовтні 2104 року). Але повне виконання реформи неможливо, якщо не вносити зміни до Конституції!

Нинішня Конституція суперечить навіть цим двом законам. Треба змінювати розділ, що стосується правосуддя, ролі судів, ролі прокуратури». — про те в яких сферах успіх у реформах в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

  •  

«Перш за все, у нас немає фінансових ресурсів. Що ми можемо зробити – це звернутися до країн-членів Ради Європи з проханням допомогти Україні. Для вирішення проблеми переселенців потрібні величезні фінансові ресурси. Це надзвичайно важлива гуманітарна проблема.

Буде нечесно лишати Україну наодинці з цією проблемою, очікуючи, що ви самі вирішите її – звісно, ви не зможете зробити це наодинці. Представники громадянського суспільства, з якими я зустрічався, кажуть, що закон був важливий. Можливо, він має певні недоліки, але їх можна виправити». — про те, як Рада Європи може допомогти у вирішенні проблеми переселенців в інтерв'ю «Європейській правді» Генсек Ради Європи: я не отримував запиту України про обмеження прав людини через війну (18 березня 2015 року)

Примітки

[ред.]
  1. У джерелах поширений також варіант Ягланд.