Перейти до вмісту

Судзукі Дайсецу Тейтаро

Матеріал з Вікіцитат
Судзукі Дайсецу Тейтаро
Дайсецу Тейтаро Судзукі
Вікіпедія
Вікіпедія

Дайсецу Тейтаро Судзукі (1870-1966) — японський буддолог, філософ, психолог. Один із провідних популяризаторів дзен-буддизму[1].

Цитати

[ред.]
  •  

Голова у свідомості, живіт без свідомості. Коли майстер каже своїм учням «думати» нижньою частиною тіла, він має на увазі, що коан має бути знесений до несвідомого, а не до свідомого поля свідомості.

 

The head is conscious while the abdomen is unconscious. When the master tells his disciples to «think» with the lower part of the body, he means that the koan is to be taken down to the unconscious and not to the conscious field of consciousness.

  •  

Споглядання відіграє найважливішу роль у буддійській епістемології, оскільки споглядання лежить в основі знання. <...> І тому буддійська філософія закликає сприймати реальність такою, як вона є. Споглядати означає переживати просвітлення.[2].

  •  

Особистий досвід... є основою буддійської філософії. У цьому розумінні буддизм являє собою радикальний емпіризм або експерименталізм, хай би які діалектичні будови використовувалися для вираження суті просвітлення[1].
інші школи східного містицизму не такі категоричні, хоча також спираються на безпосередній містичний досвід, не розглядають розум як джерело знання, а використовують його лише для аналізу і тлумачення особистого містичного досвіду[1].

Дайсецу Тейтаро Судзукі

Цитати про Дайсецу Тейтаро Судзукі

[ред.]
  •  

Праці Судзукі про дзен-буддизм є одними з найкращих вкладів у пізнання живого буддизму… Ми не можемо бути достатньо вдячними автору, по-перше, за те, що він наблизив дзен до західного розуміння, а по-друге, за спосіб, яким він досяг цієї мети[3].

 

Suzuki's works on Zen Buddhism are among the best contributions to the knowledge of living Buddhism… We cannot be sufficiently grateful to the author, first for the fact of his having brought Zen closer to Western understanding, and secondly for the manner in which he has achieved this task.

  Карл Юнг

Примітки

[ред.]
  1. а б в Дао Фізики, 2023, с. 38
  2. Дао Фізики, 2023, с. 39
  3. An Introduction to Zen Buddhism, Foreword by C. Jung. New York: Grove Press, p. 9. (1964)

Див. також

[ред.]

Джерела

[ред.]
  • Фрітьоф Капра. Дао Фізики. — Київ: КМ-Букс, 2023. — 384 с. — ISBN 978-966-948-394-2