Відмінності між версіями «Конфуцій»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
347 байтів додано ,  3 роки тому
зовнішні посилання
(зовнішні посилання)
* Благородний муж в душі безтурботний. Ниций — завжди стурбований (君子坦蕩蕩,小人長戚戚 — 7:37).
* Благородний муж найвищим вважає обов'язок. Благородний муж, який володіє відвагою, але без розуміння обов'язку, може стати бунтівником. Ница людина, яка володіє відвагою та не знає обов'язків, може стати розбійником (君子義以為上。君子有勇而無義為亂,小人有勇而無義為盜 — 17:23).
*
 
== В ==
* Перемагати себе і повертатися до потрібного у собі — ось, що таке справжня людяність. Бути людяним чи не бути — це залежить лише від самих нас
* Пізнавши істину зранку, ввечері можна і вмирати (朝聞道,夕死可矣 — 4:8).
*
 
== С ==
* Три види дружби приносять користь і три — шкоду. Коли дружиш з людиною або прямою, або чесною, або володіючою великою проникливістю — це приносить користь; коли дружиш з людиною або нещирою, або вивертко́ю, або жвавою на язик — це приносить шкоду (益者三友,損者三友。友直,友諒,友多聞,益矣。友便辟,友善柔,友便佞,損矣 — 16:4).
* Три види радості приносять користь і три види — шкоду. Коли радієш від того, що або чиниш відповідно до ритуалу і музики, або говориш про добрі справи людей, або вступаєш в дружбу з мудрими людьми — це приносить користь. Коли відчуваєш радість від того, що або віддаєшся марнотратству, або неробству, або бенкетам — це приносить шкоду (益者三樂,損者三樂。樂節禮樂,樂道人之善,樂多賢友,益矣。樂驕樂,樂佚遊,樂宴樂,損矣 — 16:5).
* Три шляхи ведуть до знань: шлях роздумів — найблагородніший, шлях наслідування — найлегший, шлях досвіду — найгіркіший<ref>В мире мудрых мыслей. Великие об образовании и воспитании / Нар.укр. акад. ; [cост. Г. Н. Зобова, О. В. Тарасова, О. И. Цыганок]. – 2-е изд., перераб. и доп. – Харьков : Изд-во НУА, 2013. – 203 с. :портр. С. 37.</ref>.
 
== Ф ==
309

редагувань

Навігаційне меню