Умберто Еко: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіцитат
Вилучено вміст Додано вміст
м ну, раз адмін проєкту вандалить... гріх і собі не спробувать :)
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
{{особа}}
{{особа}}
'''Умбе́рто Е́ко''' ({{lang-it|Umberto Eco}}; {{н}} 5 січня 1932 року, Алессандрія, П'ємонт, Італія) — італійський письменник, семіотик і медієвіст.
'''Умбе́рто Е́ко''' ({{lang-it|Umberto Eco}}; {{н}} 5 січня 1932 19 лютого 2016) — італійський письменник, семіотик і медієвіст.


== Цитати ==
== Цитати ==

Версія за 07:20, 20 лютого 2016

Умберто Еко
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Умбе́рто Е́ко (іт. Umberto Eco; нар. 5 січня 1932 — 19 лютого 2016) — італійський письменник, семіотик і медієвіст.

Цитати

  • Перший обов'язок культурної людини — бути завжди готовим переписати енциклопедію.

(«Випадкові відкриття або Мовне божевілля» (англ. Serendipities: Language and Lunacy), 1998).

  • У Сполучених Штатах політика — це професія, тоді як у Європі — це право і обов'язок.
    (Передмова до американського видання книги «Для домашнього вжитку» (іт. Il costume di casa, 1973), що в США з'явилася під назвою «Віра в підробки: Подорожі гіперреальністю» (англ. Faith in Fakes: Travels in Hyperreality, 1986).
  • Однак не піддавайтеся і «психозу першоджерел». Той факт, що Наполеон помер 5 травня 1821 року, всім відомий, і, як правило, відомий з вторинних джерел (тобто книг з історії, написаних на матеріалі попередніх книг з історії). Якщо хтось сумнівається в даті смерті Наполеона, нехай він йде і перевіряє стан за справжніми документами. Але вам, для міркування про вплив його кончини на настрої молодих європейських лібералів, чому б не довіритися першому ліпшому підручнику історії, в якому зазначені цей день і рік?[1]
  • Можливо, мої установки були невірними, що мене не радує — але я мав рацію, і це мене радує ще менше. Втім, ці два невдоволення все ж доставляють мені деяке задоволення.[2]
  • Коли я пишу, то звертаюся до Вікіпедії за довідками 30-40 разів на день, тому що це дійсно корисно. Я вимушено користуюся Вікіпедією, в тому числі й через артритні причини: чим більше болить моя спина, тим більших зусиль мені коштує піднятися і перевірити «Treccani» (Італійська енциклопедія наук, літератури і мистецтва — ред.), отож, якщо я можу знайти дату чийогось дня народження у Вікіпедії — тим краще. Вікіпедія корисна для мене, бо я можу знайти потрібну мені інформацію; я їй не довіряю, бо кожен знає, що зі зростанням Вікіпедії, кількість помилок теж росте. Я дивлюся в італійську Вікіпедію; я не впевнений чи повідомлення точне, тоді я перевіряю англійську версію, а пізніше ще інше джерело, і якщо всі три кажуть мені, що якийсь пан помер 371 року, тоді я починаю цьому вірити.

Вікіпедія, як і все міжмережжя, має проблему фільтрування інформації. Там є як брехлива, так і правдива інформація; але багатий (під багатими і бідними в даному випадку Еко має на увазі людей освічених і не дуже — ред.) володіє технікою фільтрування, принаймні у тих сферах, де він хоч трохи розбирається. Бідний підхоплює перший уривок інформації, що йому трапляється.

Див. також

Джерела

  1. Умберто Еко «Как написать дипломную работу». М., Книжный дом «Университет», 2001. стр. 67 ISBN 5-8013-0125-9 (рос.)
  2. «Отсутствующая структура», предисловие, 1980 (рос.)